Tomáš Baláž – ďalší Slovák úspešný za hranicami, vyhral remixovú sútaž PLAY ME RECORDS

Nemohlo uniknút našej pozornosti, že Slovenský multižánrový producent Tomáš Baláž žijúci v Česku sa stal jedným z víťazov remixovej sútaže, ktorú organizovala na platforme www.splice.com prestížna značka PLAY ME RECORDS zo sídlom v Santa Monike v Kalifornii.

Asi netreba dlhosiahlo opisovať silu celosvetovej konkurence producentov v rámci výroby EDM hudby, ale možno za zmienku stojí, že sa tejto remixovej sútaže zúčastnilo bezmála tisíc amatérskych aj profesionálnych producentov z celého sveta, kde sa Tomášov remix umiestnil na 5tom mieste, čím získal kontrakt pre oficiálne vydanie tracku.

Jeho progressive house remix UNFOUND sa nesie v typickom tvrdom elektronickom zvuku značky PLAY ME RECORDS.

Album remixov obsahuje tracky v štýloch od Progressive house cez Drum&Bass, Trap až po Dubstep. Tomáš zažiaril pri menách producentov ako sú Reid Speed, Rezi, King Trimble, Poste, Owen Clark, Exclusion, Wye Nawt, Stacks a Penn Chan. https://www.beatport.com/release/unfound-the-remixes-extended/2578640

Label PLAY ME RECORDS bol štartovným bodom v kariére mnohých dnešných hviezd ako sú: Dillon Francis, Singularity, Cyberoptics, Bro Safari, Bare, Figure, J. Rabbit, MUST DIE, Mantis, SirensCeol, Nostalgia a mnoho dalších. https://www.facebook.com/PlayMeRecords/

Čo všetko stihol Tomáš Baláž doteraz v hudbe preskákať hovorí tu… „Muziku produkujem zhruba 20 rokov a podarilo sa mi vydať cez 500 trackov vo viac ako 40 vydavatelstvách po celom svete. Spolupracoval som z vydavateľstvami ako sú Bedroom muzik /DJ WADY/, Street King, Plasmapool /Miles Dyson/ a dalšími. Určite stojí za zmienku, že som v roku 2019 spolupracoval so speváčkou Eileen Jaime, ktorá v minulosti spievala pre AVICIIho a vydávala tracky na značkách, ako SPINNIN, NERVOUS a dalšie.

Čo sa týka mojej produkcie tak som posledné 3 roky pracoval v ústraní ako Ghost producent pre platformu https://www.edmghostproducer.com/, ktorá sídli v San Diegu v Kalifornii a svoju tvorbu som predával Djom a producentom aby ju mohli vydávat pod svojim menom. S ghost produkciou určite nemám problém, pretože muzika je teamová práca a príjem z výroby je tiež určitá forma motivácie. Taktiež som pracoval pre Holandskú značku AUDENTITY RECORDS, ktorá dodáva zvukové knižnice, ktoré používajú umelci ako sú Hardwell, Armin van Buuren, Tiesto, JAUZ, Zaxx, Mike Williams, Kura, Dannic a mnoho dalších.

´´V roku 2019 som si povedal, že trošku vystrčím hlavu z piesku a vydám pár vecí pod svojím menom, aby som sa zase na chvíľku vystavil reálnemu feedbacku fanúšikov a je to určitá forma mojej motivácie, prezentácie. Koniec koncov mám už pocit že to nehrá zle.´´

A čo má Tomáš v pláne ďalej? “Momentálně je pre mňa velkým úspechom kontrakt na značke PLAY ME RECORDS, ktorý má popohnal tak, že vyrábam tracky do dalších sútaží. Dalej pripravujem tracky aj pre Slovenské značky ako sú SETA LABEL a DJCAMP. Myslím si, že som široko štýlovo zameraný a jediným kritériom pre mňa je kvalita. Aktuálne produkujem hlavne tracky v štýloch house, electrohouse, techno, future bass, pop a drum & bass.

Web: https://tomasbalaz.webnode.cz/

FB fanpage: https://www.facebook.com/TomasBalazATOMICELECTROLAB

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*