Rozhovor: DJ Bollo, Slovák ktorý svojou hudbou dobil svet a žije svoj sen

DJ Bollo

Slovenský house dj a producent dobil svet svojim trackov s legendou Jocelym Brown. Dnes pravidelne hráva pre Chill Lover Radio v New Yorku, Eivissa Sound na Ibize, má vlastné vydavateľstvo a klubovú noc v Kalifornii. My sme sa s nám porozprávali o práve bežiacom evente Miami Winter Music Conference a jeho hudbe….

Ahoj Tomáš, už dlhšiu dobu sa snažíš svojou hudbou dobiť USA. Ako sa ti to darí?

Robím vlastný pravidelný event. Volá sa to Underground (love underground) .. 2 x mesačne v bare The Vintage Cocktail Lounge a raz za 2 mesiace väčšiu verziu na rôznych venues. Taký touring event. Napr. minule sme to mali v The Circle, ktorý ma kapacitu 500 ľudí a Funktion One zvuk .. Postupne sa to snažíme posúvať. Každý týždeň mám aj video stream s cool hosťom z LA alebo poblíž.

Hovoríš o streame z LA, ale viem, že robíš stram aj pre Ibiza rádio a iné rádio v New Yorku. Ako je to teda?

Stream je vždy v pondelok o 8pm alebo 5am v utorok ráno vášho času. Volá sa Soluble Sessions a sety zo streamu sa nahrávajú a potom niektoré posielam ako podcast do Chill Lover Radio v New Yorku a oni to distribuujú do cca 5000 podcast platforiem po svete. Okrem toho robím každý druhý týždeň radio show Eivissa Sound na Ibiza Global Rádiu. Produkčne robím tiež na strašne veľa trackoch, nielen mojich. Toto je moja stránka ohľadom vecí, čo robím pre druhých ľudí. www.muzikfaktory.com

Ako robíš selekciu trackov pre streamy? Stíhaš vôbec počúvať nové tracky?

Dostávam vela promo kopií z rôznych vydavateľstiev priamo do emailu.  Často aj niekoľko mesiacov predtým ako sú oficiálne vydané. Býva to aj 500 trackov týždenne. Aspoň mám motiváciu nájsť si čas, aby som ich vypočul a vždy z toho niečo vyberiem a zahrám v sete.

Nedávno si sa oženil. Ako ti to klape v manželstve?

Moja žena Hollie je djka a na väčšine akcií hrávame spolu. Hudba je zároveň súčasťou nášho osobného života. Ráno vstaneme, urobím raňajky, Hollie ide do práce a ja makám doma na trackoch. Ona má day job v takom obchode s ezoterickými vecami, kde majú rôzne etnické hudobné nástroje. Minule doniesla taký melodic drum,  že nech máme čo samplovať :))


Vypočujte si Bollov stream na Ibiza Global Radio

No vidím, že Vám to teda dobre klape. V USA práve začal jeden z najväčších hudobných eventov s názvom Miami Winter Music Conference. Ty si tam už bol, chystáš sa znova? / https://wintermusicconference.com/

Plánoval som, ale nakoniec tento rok vynechám a doriešim si veci. Svadba bola iba v Septembri…

Ok, ale priblíž nám, ako to na Miami Winter Music Conference vlastne vyzerá?

WMC sa deje na Miami Beach, čo je vlastne ostrov pripojený k mestu Miami niekoľkými mostami. Miami Beach ma veľmi špecifickú atmosféru, lebo pozdĺž pobrežia sa tiahne dlhá ulica Ocean Drive, kde je klub vedľa klubu.

Aké to tam bolo pre teba?

Keď som tam prišiel nepoznal som nikoho. Stál som na ulici, bolo tam pár ľudí, čo prišli z New Yorku kvôli WMC. Dali sme sa do reči, mal som so sebou promo CDčka s môjho labelu a blue tooth speaker, z ktorého som im pustil zopár trackov. Páčil sa im môj sound a tým že som bol z Európy a mal zaujímavé mená na labeli a mal som to všetko profesionálne spracované. Nielenže to dobre znelo ale aj vyzeralo atď., Bol som pre nich zrejme zaujímavý, takže sa aj rýchlo rozkríklo že hej, to je ten z Európy, čo má track s Jocelyn Brown. V tom čase vyšiel môj track s Jocelyn Brown, ktorá je v house music pojem. Po zvyšok pobytu som sa potom s nimi stretával každý deň a oni ma zoznámili s kvantom ďalších ľudí .. úplne pecka .. hlavne jeden z nich Louie Balo ma zoznamoval furt s každým jeho známym všade kde sme išli. Napríklad vďaka nemu sa poznám s Lemom Springsteenom z dvojčlenného projektu Mood II Swing (kedysi mali úspešný hit s Ultra Nate – Free). Lem mi o 2 roky neskôr napísal, že ide na Ibizu na celé leto, že či nemám pre neho izbu a tak sme spolu 2 mesiace bývali a máme track in progress ale ten ešte stále dokončujem ako ďalších asi 500 s inými ľuďmi. Vtedy som získal kontakty na Chill Lover Radio v New Yorku, ktorí mi v Októbri napísali, že sledujú stream,čo robím a že vidia, že som sa presunul z Ibizy do Cali a že teda tým pádom som bližšie a vieme lepšie spolupracovať a vďaka tomu robím cez nich ten podcast.

Na WMC som už ale dva krát.  Prvý v roku 2015 som hral na 2 akciách pre Heavenly Bodies Records. Bol to špeciálny ročník výročie 30 rokov a bolo tam veľmi veľa veľkých mien a celkovo veľa ľudí z hudobného priemyslu z celého sveta. Druhý raz som bol minulý rok. Promoval som môj release Arrival, ktorý vyšiel na Follow The Rabbit Records na Ibize. Label hradil cestu, ubytko a všetky náklady. Zároveň som tam minulý rok účinkoval ako speaker v rámci konferencie ohľadom témy A&R. Pred publikom, ktoré sa pýta otázky. Prvý krát v živote som niečo také robil, ale bola to každopádne zaujímavá skúsenosť.

Vráťme sa ešte k tvojej hudbe. Hovoríš, že máš rozrobených až 500 trackov. To je vtip, či vážne? Ako to vlastne všetko stíhaš?

Možno aj viac ako 500 .. za 23 rokov sa toho nazbiera :)) Stíham to tak, že nerobím takmer nič iné :))) Momentálne okrem vlastnej originálnej produkcie pracujem na Nu Disco coveroch pre jednu publishing company v Miami. Sú to covery známych disco skladieb od Bee Gees, Eltona Johna atď. Je to zábava. Urobím úplne novú modernú nu disco verziu, pošlem im inštrumental, oni majú svoj roster vocalistov, nahrajú vocal, ten mi pošlú surový naspäť a ja to celé sprodukujem, a oni to vydajú.

No to znie super, na čom všetkom ešte robíš. Je tam aj nejaké naozaj zaujímavé meno?

Pripravujem zase niečo s Jocelyn Brown, s Recardom Patrickom. Dokončujem niekoľko trackov – spoluprácu s Lemom Springsteenom, s Big Johnom a niekolko trackov s jazzovým saxofonistom Radom Tariškom. Okrem toho mastrujem teraz album švédskemu producenta Magnusa Wedberga aka Tourist. Veľký talent, ktorý bude na mojom labeli Soluble Recordings . Chystám tiež track s Geroge Sax-om, kamošom z Južnej Afriky, remix tracku chalana z Californie – Matt Hill.

Nakoniec už len otázka kedy ťa uvidíme opäť na Slovensku?

Na Slovensku by som mohol byť nabližšie snáď okolo vianoc ?

Viac o Bollovi na https://soundcloud.com/tomasbollodj alebo https://www.facebook.com/tomasbollodj/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*