Statues od Moloko vychádza v represe po 16rokoch ako blue vinyl

Štvrtý a najlepší album od Moloko s názvom Statues z roku 2003 sa dočkal represu. Informovalo o tom na svojej Facebook stránke vydavateľstvo Musiconvinyl. Zberatelia tak môžu získať jednu z limitovanej číslovanej edície 3 000 kusov na modro mramorovanom vinyle. Platňa sa dlho nedala vo vinylovej podobe zohnať a ešte aj najväčší internetový predajca discogs ich evidovať iba 5 kusov na celom svete a za cenu 200-500€. Moloko sa preslávilo hitmi ako Sing it back/11mio pozretí na youtube/, či Time is now/3mio pozretí na youtube/. Vinyl si môžete objednať v bratislavskom records store WEGART na tejto adrese www.wegart.sk

Moloko sa preslávilo v deväťdesiatych rokoch svetoznámymi hitmi „Sing it Back“ či „The Time is now“. Album Statues je raritný album hneď z niekoľkých dôvodov. Vyšiel 03.03.03. ako posledný album, pretože kapela sa po jeho vydaní rozpadla. Tiež je to hitom Forever more, ktorý vyhral britskú tanečnú hitparádu a v singlovej hitparáde bol na 17. priečke. A nakoniec skončil sa tiež vzťah speváčky Róisín Murphy a leadera skupiny Mark Brydon, čo odzkadľuje aj obal platne, kde speváčka zjavne zapíja depresiu pivom. Promovanie bolo na svoju dobu tiež dosť netradičné, nakoľko ho ľudia mohli zo začiatku počúvať celý bezplatne na webstránke skupiny.

Moloko sa predstavilo aj na Slovensku, konkrétne 17.7.2004 festivale Pohoda. O škandál sa postarali aj v susedných Čechách, keď netradične ukončili koncert po prvých pesničkach z dôvodu zlých káblov.

Róisín Murphy sa po rozpade kapely Moloko vydala na sólovú dráhu, ktorá jej priniesla uznanie kritikov a pozíciu prvej dámy elektro-popu. Róisín svojim extravagantným módnym vkusom vydláždila cestu speváčkam ako Lady Gaga. Jej tretí štúdiový album Hairless Toys produkoval partner Jany Kirschner Eddie Stevens. Album bol nominovaný na Mercury Prize, na Metacritic si udržal priemer hodnotení 80% a The Guardian o ňom píše ako o čistej podnecujúcej elegancii.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*