Ken Ishi o Jeff Millsovi, pozri si jeho legendárny animovaný klip

Japonský techno producent Ken Ishi vydal v roku 1995 track Extra na albume Jelly Tones. Dnes má na Youtube takmer 1,5 milión pozretí. Nemalú úlohu v tom zohráva aj animácia od Koji Morimoto, ktorá už v tom čase pracuje s virtuálnou realitou a futuristickými motívmi. Kena tento track vystrelil medzi top medzinárodne uznávaných djov a sám následne prežil polovicu života cestovaním po svete a djingom. Po 13 rokoch djingu sa vracia k produkcii a pracuje na novom albume, ktorý vyjde v roku 2019. Pozrite si klip k tracku Extra, ktorý neskôr remixoval aj Luke Slater.

Japonská techno legenda Ken Ishi hovorí o svojom vzťahu k vydavateľstvu Jeffa Millsa s názvom Axis Records… “Moju pozornosť upútal track Step To Enchantment. Vydaný ako Millsart v roku 1993. Počúval som tú skladbu a pomyslel som si wow. Aká jednoduchá kombinácia acid zvukov a tvrdého beatu. Nikto iný nerobil tento štýl. Jeff Mills bol so svojím vlastným DJ štýlom skutočne originálny a nový.

“Dj štýl Jeffa Millsa bolo niečo ako vytvoriť jednu dlhú pesničku počas celého dj setu. Čo bolo revolučné. Je to len náhoda, ale v poslednej dobe často hrávam túto skladbu. Je to také moje oživenie. Tiež som remixoval track Condon na Mallorku a “Earth and Geo-Cosmos”, ktorý bol vyrobený pre Miraikan Museum. Tieto skladby boli nezabudnuteľné.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*