Vypočuj si Dtonate

Kto spojí Zdenku Prednú, Igora Kmeťa, funk , soul a trochu hip hopu? No predsa český producent Dtonate, ktorý definoval nové pravidlá hip hopu v našich končinách. Jeho dlhoočakávaný album Futureproof je na svete a vychádza na značke Ajlavmjuzik. Projekt Dtonate robil v minulosti podklady pre Veca, alebo Rytmusa a Igora Kmeťa. Jeho album si vypočuješ práve tu…

https://ajlavmjuzik.bandcamp.com/album/futureproof

Album dozrieval roky v štúdiu a na výsledku je to teda sakra počuť. Okúzli vás tak Igor Kmeťo s vokóderom nápadne sa podobajúci na Daft Punk, alebo hustý hip hop beat so Zdenkou Prednou. Dtonate vždy miloval hudbu a nikdy sa zbytočne neuzatváral do škatuliek a štýlov. Aj preto je album tak rozmanitý.

Album vydáva nielen slovenský ajlavmjuzik ale aj český label Ty Nikdy a to nielen v digitálnej podobe, 12.10. taktiež ako 2LP. Hostia sú z veľkej časti Dtonate.ovi kamaráti, čo je zásadná zmena konceptu od pôvodného zámeru urobiť “producentský album” = vyrobiť hudbu a ako krovie si pozvať zahraničných spevákov-raperov. Dtonate dokonca úspešne viacerých oslovil, mimo iné napríklad amerického hudobníka menom Dwele. Ako ale sám poznamenal: “V momente srážky s tržní realitou jsem od toho nápadu poměrně rychle upustil.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*