Rozhovor: Gabanna & Ke3n + počúvaj ich dj set

ke3n +gabanna

DJ Gabanna, Ke3n nielen o top dovolenke pre každého fanúšika štýlu drum and bass, ale aj o zmeškaní vlaku, ktorý skoro zrušil koncert skupiny Trosky. Hlavne však o piatkovej akcii vo Fuge, kde sa obaja predstavia po boku britského projektu Amoss. O tom, že je Gabanna jeden z prvých djov, ktorí na Slovensku púšťali štýl DnB. Prešiel všetky slovenské kluby a festivaly už snáď dodávať ani netreba…

Ahoj Gabo. Máš za sebou (retro)turné s Vecovými Troskami, daj nejaké pikošky zo zákulisia.

Gabo: No neviem, pikošky by mali zostať pikoškami ale posledné vystúpenie v Prahe som skoro nestihol nakoľko vlak meškal skoro sedem hodín a už sa zvažovalo že sa  koncert presunie 😀

Gabanna

Je to už 20 rokov, čo sme oslavovali v U.clube narodeniny Bajkonur. Bol si zároveň jeden z jeho začínajúcich členov. Ako si spomínaš na toto obdobie?

Gabo: Hehe, to boli narodky na ktoré sa nezabúda. Atmosféra sa dala priam krájať! Toto bolo veľmi dobré obdobie, rád na neho spomínam. V podstate sa tam formovala terajšia scéna a každý sme sa snažili pretlačiť svoj štýl hudby, zaujať ľudi čo vtedy chodili do Účka.

Mladí Dji dnes hovoria, že scéna upadla. Stará škola naopak tvrdí, že to oni sami scénu vytvorili, pretože nečakali na zázrak a sami vytvárali miesta, kde si mohli zahrať a komunita sa vytvorila. Gabo, sám si stál pri počiatkoch elektronickej hudby na Slovensku, ako to teda hodnotíš ty?

Gabo: Tak ako píšeš, scénu vytváraš vtedy, keď sa na nej aktívne podielaš, či už produkovaním, djingom ale aj promotérstvom. Každý má možnosť prispieť svojim dielom. Preto sa pri tvorbe akcii snažíme spolupracovať s mladými talentovanými djmi.

Leto pre všetkých fanúšikov drum and bassu znamená Sun and Bass. Viem, že ste už túto luxusnú akciu s top djmi na Sardínií absolvovali. Chystáte sa znova?

Gabo/Ke3n: Sun and bass sme už absolvovali obaja niekoľko krát, tento festival je podľa nás veľkým prínosom pre európsku scénu, nakoľko sa ti podarí behom jedného týždňa stretnúť všetky dôležité mená dnb scény. 

Porozprávajte nám, čo je na Sun and Bass také výnimočné?

Gabo/Ke3n: Prvá vec ktorá nás potešila najviac je, že festival nie je oplotený ale deje sa v rámci mesta a mora. Je tam viacero rôznych stageov (niektoré sú free) secret place, pláž, poolparty a večer sa ide do klubu. Jednotlivé párty sú rozdelené na dennú a nočnú časť, takže sa programovo skoro neprekrývajú, takže si užiješ jednotlivých vystupujúcich naplno. 

Celé to prebieha v malebnom Sardinskom mestečku so stredomorskou atmosférou San Teodoro.

Ke3n + Gabanna

V piatok chystáte vo Fuge dnb akciu s britským projektom Amoss. Čo ťa/Vás oslovilo natoľko, že ste sa rozhodli pozvať ho na Slovensko?

Gabo/Ke3n: Amoss sledujeme od začiatku ich kariéry, James už hosťoval na našej akcii v Subclube na Drumatique Session cca 6 rokov dozadu. Minulý rok vydal album, žiaľ vtedy sme nenašli žiadny vhodný termín, teraz vydával EP ´Speed Shades´ tak sme ho kontaktovali a podaril sa nám tento dátum.

Kto je v pláne na budúce akcie?

Gabo/Ke3n: Plánov by bolo dosť veľa, avšak priestoru je menej, keďže akcie bývajú približne v intervaloch raz za 3-4 mesiace, tak sa tie veci trochu ťažšie plánujú dopredu. Doteraz akcia meno nemala, od tohoto večera však bude fungovať pod názvom INGREDIENTS. Tento názov sme zvolili preto, lebo sme na párty od začiatku prinášali rôznych zahraničných umelcov ako Naibu, Survey, Seba, Ground, Kiril, Submarine, Tephra & Arkoze. 

Prečo práve FUGA?

Gabo/Ke3n: Dlhšiu dobu sme hľadali klub, ktorý by sa nám hodil priestorovo aj kapacitne, kde máme možnosť s ľudmi viacej experimentovať, volať sem interpretov, ktorých bežne nevidno na slovenských line-upoch. 

Drum and bass, prešiel najrôznejšími fázami vývoja. Ktorá jeho odnož je tebe/Vám momentálne najbližšia?

Ke3n: V tomto prípade odpoviem za oboch 🙂 Keď hráme v kluboch tak sa snažíme prezentovať aktuálny deepový zvuk, radi si však zahráme aj half beaty a autonomic. No a v rámci letných festivalov a open airov sa to viacej točí okolo soulfullu a liquidu. 

Na záver teda pozvite ľudí na Amossa, prečo by mali doraziť…

Gabo/Ke3n: Najlepšie to bude celé zhrnúť. Večer sa bude niesť v atmosfére deepového dnb. Amoss sľúbil kopec novej nevydanej muziky, ktorá bude odprezentovaná na dobre vyváženom zvuku klubu Fuga.  Celé to bude doplnené o slovenský support Gabanna, Svetlux a Ke3n za Drumatique a Mlada krv, Deepthonic s Abbre-m, ktorí budú tento večer svojim spoločným setom otvárať. Vidíme sa v piatok ,)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*