Jeff Mills zahral vo Washingtone DC na Krásnom modrom Dunaji.

Áno práve klasika “Krásnom modrom Dunaji” od Johanna Straussa zaznela na úvod DJ setu amerického techno dja a producenta Jeffa Millsa. Ten set odohral začiatkom roka vo Washington DC, neďaleko Bieleho domu na špeciálnej afterparty v rámci osláv 50 rokov pristátia človeka na mesiaci misie Apollo11 z NASA. Mills si pripravil pre túto udalosť špeciálny živý set, ktorý zachytil a priniesol pre nás časopis Mixmag. Pozrite si ho tu.

Mixmag uverejnil video pri príležitosti vydania nového Millsovho albumu ‘Sight, Sound and Space’, ktorý vydala jeho značka Axis 4.10.2019.

Mills je legenda amerického techna, ktorého tracky sa pravidelne objavovali v setoch slovenských techno djov ako Toky, Dalo, či Benco sa po tretí krát vracia na Slovensko.

Po prvé to bolo ešte v roku 1996 v bratislavskom U.clube pod hradnou skalou. Neskôr to bol prerobený bratislavský Charlies pub, ktorý na chvíľu prebral meno Terminal. Jeff má na Slovensku silnú fanúšikovskú základňu a sám bol ohromený atmosférou v bratislavskom U.clube, čo zhmotnil aj do vlastného blogu.

Jeff Mills – zakladajúci člen Underground Resistance a legendárny predstaviteľ „intergalaktického“ Detroit techna je ďalším umelcom, ktorý vystúpi na Pohode 2019. Pre kombináciu neskutočných producentských a DJ-ských schopností získal už v 80-tych rokoch prezývku The Wizard. V jeho tvorbe je od začiatku silne prítomná fascinácia dekonštruovaným zvukom a sci-fi či futuristickými elementmi, pričom v sebe spája prvky acid hardcoru, industrial techna a detroitskej estetiky. Podľa Resident Advisor jedno z najväčších mien americkej techno scény vystúpi so svojou skvelou zvukovo-vizuálnou show aj na letisku Trenčín. Viac o ňom aj v tomto článku…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*