Amelie Lens zahrá na Pohode. Vypočuj si jej Dj set už dnes

Amelie Lens

Amelie Lens je belgický techno fenomén. Je to djka, ktorá si užíva každé vystúpenie naplno a energia, ktorá z nej vyžaruje sa okamžite prenáša a elektrizuje ňou publikum na parkete. Teraz namixovala legendárny Essential Mix pre BBC Radio 1. Set má 4 hodiny a je najdlhší od roku 1997 a určite si zaslúži vašu pozornosť. Počúvať ho môžete tu.

Len máloktorý techno DJ a producent tak upútal pozornosť verejnosti v posledných rokoch tak výrazne ako práve beglická kráska Amelie Lens. Sama o sebe hovorí, že je najviac milovaná a zároveň najviac nenávidená djka v dejinách. A niečo na tom bude. Ženy za djským pultom to mali vždy o trochu jednoduchšie, no Amelie je nielen pekná žena, ale aj skutočne dobrá djka. Narodila 31 May 1990 v belgickom Vilvoorde a život je zmenila návšteva Dour Festivalu v roku 2006. Ako hovorí, po návrate domov začala čítať o histórií elektronickej hudby, umelcoch a vydavateľstvách. Bol to pre nu nový svet, ktorý jej otvoril dvere.

S djingom však začala až v roku 2014. Hrala bass-heavy minimal techno pod prezývkou DJ Renée mala v klube Labyrinth Club v meste belgickom Hasselt pravidelnú klubovú noc. Čo sa týka produkcie, debutovala na talianskej značke Lyase a krátko nato vydala tri krát na Pan-tri Pot’s Second State, čo ju zviditelnilo celosvetovo a onedlho sa objavovala na pódiu popri tých najväčších menách z celého sveta na najväčších svetových festivaloch ako Sonar, Time Warp, Awakenings a Movement Detroit a kluboch ako DC-10 a londýnsky Fabric club.

Dosť výrazne jej pomohol aj Adam Beyer, ktorý ju požiadal v roku 2014 o remix tracku “Teach Me” pre svoju značku Drumcode. To už nebolo ďaleko k vytvoreniu značky vlastnej menom LENSKE, ktorá vydáva už 2 roky tracky belgických techno producentov. Minulý rok ju oslavil londýnsky klub Fabric, aby namixovala ich klubovú kompiláciu Fabric Presents Amelie Lens CD-mix compilation a 4.apríla 2020 nahrala Essential mix pre BBC Radio1, ktorý je vraj najdlhší od roku 1997. Tu je celý Tracklist:
1. Thomas P. Heckman – Ghosts (Trope Recordings)
2. Casual Treatment – Prisoner of Life (Dusk & Haze)
3. Lewis Fautzi – Wounds of Deadly Hate (Faut Section)
4. Zeitgeber – Seventeen Zero Four (Stroboscopic Artefacts)
5. Cyborg 95 – Cyborgs Theme (Lobster Theremin)
6. AWB – Daze (Vaerel Records)

Foto: Facebook: https://www.facebook.com/amelielensmusic/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*