Wilsonic prinesie kubánsku salsu obalenú v londýnskej hmle – Mala in Cuba

Umelcov, vystupujúcich na festivale Wilsonic, charakterizuje niekoľko spoločných menovateľov: originalita, hlad po novom a kvalitnom, neustálne hľadanie inovatívnych spôsobov tvorby a prezentácie a veľká dávka odvahy a kreativity. Inak to nebude ani tento rok.

Prvá lastovička, či skôr orol má meno Mala a predstaví svoj sólový debut Mala in Cuba. DJ, producent, člen zoskupenia Digital Mystikz, zakladateľ klubovej noci DMZ a priekopník dubstepu z južného Londýna sa na Wilsonic vracia po šiestich rokoch. Pravidelní návštevníci si určite pamätajú dnes už legendárnu party na lodi v lete 2007, počas ktorej Mala Slovensku v podstate ako prvý predviedol, čo je to dubstep. Mala je vizionár, ktorého hudba ľudí spája nečakaným a nenásilným spôsobom. Po dlhých rokoch, venovaných dubstepu, sa Mala spolu s DJom Gillesom Petersonom vydali na Kubu. Na hudobno-antropologickej expedícii v Havane nahrávali tradičné zvuky, ktoré Mala neskôr spracoval do unikátneho spojenia chladného digitálneho minimalizmu a farebnej, voňavej kubánskej horúčavy.

Na tohtoročnom Wilsonicu Mala vystúpi spolu s ďalšími troma hudobníkmi a predvedú, ako sa šteklivé latinskoamerické rytmy dajú obaliť do hustej londýnskej hmly a ako možno spod nánosov panvových salsa rytmov vydolovať skrytú melanchóliu.

Wilsonic, otvárajúci druhý júnový víkend festivalovú sezónu na Slovensku, sa presúva z centra Bratislavy do atraktívnej lokality areálu Divoká voda v Čunove. Nové miesto konania po prvýkrát ponúka možnosť iného, než “len” hudobného vyžitia. Na svoje si tak prídu nielen hudobní fajnšmekri, ale aj milovníci vodných športov či fanúšikovia vizuálneho umenia. Príjemné prostredie bez obáv z obmedzení kvôli hluku ešte podporí novinka – stanové mestečko. Festival, ktorý je už roky hudobnou slávnosťou urbánneho charakteru, tak dostáva ďalší rozmer. Nemusieť ísť domov, zaspávať v rozvibrovanej hudobnej atmosfére a zobudiť sa priamo na festivale bude určite veľmi príjemné.

Technologických nadšencov aj ekológov iste poteší inovovaný spôsob predpredaja prostredníctvom elektronických vstupeniek, ktorú umožňuje integrácia aplikácie Passbook spoločnosti Apple.

Vstupenky sú dostupné priamo na našej stránke, ale aj na TIXY alebo v Ticketportali, do 17. februára alebo vypredania 1000 ks za cenu 34 €. Stále si môžete kúpiť aj limitovanú darčekovú edíciu permanentky či vstupenku spolu s originálnou taškou s logom Wilsonic. Valentín sa blíži.

Aktuálne informácie hľadajte na festivalovej stránke wilsonic.sk/festival alebo na sociálnych sieťach Twitter a Facebook. Doplňujúce informácie:
Links: www.wilsonic.sk  / www.malaincuba.com

 

O Wilsonicu
Wilsonic je medzinárodný hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty už od roku 2000.

Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená. Wilsonic je kombináciou outdoorového podujatia s komfortom mestského prostredia. Festival je jedinečným zážitkom zo živej hudby pod holým nebom.
Wilsonic nie je festivalom, ktorý len pasívne uspokojuje dopyt po žiadaných interpretoch. Naopak, Wilsonic v súčasnej hudbe aktívne vyhľadáva to najzaujímavejšie a snaží sa širšej verejnosti predstaviť a vyzdvihnúť originalitu, progres, inovatívnosť a kvalitu. Predovšetkým však každoročne predstavuje netradičný a pre domácu verejnosť jedinečný hudobný zážitok, aký neposkytuje žiadne iné podujatie či médium.

Wilsonic zároveň vytvára platformu na prezentáciu tvorcov zo strednej a východnej Európy, ktorí majú ambíciu a potenciál prekročiť hranice lokálna. Umožnuje im priamu a rovnocennú konfrontáciu so svetovo etablovanými menami a zároveň svojimi aktivitami upriamuje pozornosť medzinárodnej hudobnej brandže na hudbu pochádzajúcu práve z teritória bývalého východného bloku. Hudobným tvorcom a profesionálom z regiónu CEE tak ponúka možnosť networkingu a napomáha k prípadnej vzájomnej spolupráci, či uľahčuje vstup na zahraničné hudobné trhy.

Wilsonic sa snaží prezentovať hudbu, ktorá hľadí do budúcnosti, no zároveň nadväzuje na tradície. Hudbu, ktorá využíva moderné technológie, nové tvorivé postupy, inovuje formy a pohráva sa so zvukovou estetikou. Hudbu, ktorá žánre delí, prekračuje, mutuje, remixuje, spája či ignoruje, avšak nezabúda, že je predovšetkým emóciou a estetickým zážitkom. Wilsonic do centra diania stavia muzikantskú vynaliezavosť, atraktivitu, novátorstvo, inovatívnosť, progres – no stále ju ponecháva byť tým, čím je v prvom rade – hudbou.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*