Vypočuj si Scubov set z Boiler room a prečítaj si niečo o ňom

Scuba aka Paul Rose, je jedna z hlavných postáv sveta elektronickej hudby, vplyvný producent, DJ, šéf labelu Hotflush Recordings a organizátor úspešných akcií SUB:STANCE v legendárnom berlínskom klube Berghain.

Pochádza z Londýna, ale od roku 2007 žije v Berlíne, kde vydal aj svoj debutový, kritikmi uznávaný album ‘A Mutual Antipathy‘ (2008), ktorého energia a štýl potvrdili jeho pozíciu „najpokrokovejšieho bass producenta“. Projekt následne doplnila séria zaujímavých remixov od producentov ako Surgeon, Substance, Jamie Vex’d, Martyn, Marcel Dettmann a Scubu samotného pod akronymom SCB.

Druhý album ‘Triangulation‘ (2010) vyšiel na labeli Hotflush a získal celosvetové uznanie a miesto na mnohých koncoročných zoznamoch „top albumov“ vrátane Popmatters, Resident Advisor a Data Transmission.
Zlúčenie rôznych štýlov od house_u k experimentálnemu drum n bassu spôsobilo, že album bol označovaný ako medzník vo vývoji súčasnej tanečnej hudby, keďže nastolil trend prelínania žánrov.

V štúdiu remixoval tracky od umelcov ako Emika, Vladislav Delay, Sistol, Fever Ray a Will Saul, pracoval na rozvíjajúcom sa projekte SCB zameranom na house/ techno a vydal niekoľko remixov ale i pôvodných trackov.

V roku 2011 vydal svoj do vtedy najväčší singel SCB ‘Loss’ (AUS Music), ktorý zaplavil kluby po celom svete, v júni sa objavil na hlavnom stage_i festivalu Sonar a v septembri vydal veľmi úspešné EP ‘Adrenalin‘. Hudobný rok ukončil vynikajúcim mixom zo série DJ Kicks labelu !K7.

Neustále napredujúci svet Paula Rose_a vstupuje do roku 2012 s blížiacim sa tretím štúdiovým albumom ‘The Personality‘, z ktorého máte už teraz možnosť počuť našlapaný singel ‘The Hope‘, a s plánovanými live A/V show.

18. 2. 2012 vystúpi na MidnightDubs v Nu Spirit Clube!

BR #58 Scuba from BOILER ROOM on Vimeo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*