DJ Boss, Benco a Loktibrada v legendárnom berlínskom klube Tresor

Hneď traja slovenský techno dji a producenti sa predstavia túto sobotu 15.2.2020 v legendárnom berlínskom klube Tresor. Stane sa tak v rámci pravidelnej klubovej noci s názvom Klubnacht. Nový live act tu predstaví aj holandský techno producent Radial.

Tresol však nie je iba klub. Berlínsku inštitúciu Tresor tvorí klub a vydavateľstvo a obidva spolu fungujú už od roku 1991, kedy značku založil Dimitri Hegemann. Tresor ako prvý pred 20-timi rokmi našiel odvahu predstaviť európskemu publiku dovtedy nových a úplne neznámych amerických producentov a DJs a tým začal spoluvytvárať nový smer klubovej kultúry: techno. Svoje prvé veci na Tresore totiž vydali Jeff Mills, Robert Hood, Joey Beltram, Alan Oldham, neskôr pribudli Pacou, Surgeon, Cristian Vogel, Stewart Walker, Regis+Female, Neil Landstrumm, James Ruskin, ale aj naši Rumenige feat. Loktibrada a ich pamätné EP „Petržalka“ (Tresor204).
http://www.discogs.com/label/Tresor

Pôvodný klub Tresor bôl otvorený v marci 1991 a kvôli predaju budovy bol nútene zatvorený v apríli 2005. Za ten čas si vybudoval pevné miesto na svetovej mape klubového techna a silné renomé nielen v Európe. Aj preto sa riebežne celý rok do tohto klubu zbiehajú turisti z celého sveta. Nový, väčší Tresor bol otvorený v máji 2007 v iných priestoroch a na novej adrese, ale s podobným konceptom.
http://tresorberlin.com/

Aj keď sa to nezdá, Tresor má so Slovenskom veľa spoločného. Nakoniec dvere aj dvere klubu, ktoré dokonca vystavili v múzeu pre obrovský prínos tohoto klubu pre mesto ako také sú skoro navlas podobné tým z bratislavského U.clubu. Písali sme o tom tu

Ako sa Tresor predstavil v Bratislave sme zase písali tu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*