Prečítaj si o DARK SKY a vypočuj ich set z Boiler room

Dark Sky  – londýnsky hudobný projekt, ktorého vznik sa datuje od roku 2009, tvorí trio Tom Edwards, Matt Benyayer a Carlo Anderson. Práve láska k neustále sa vyvíjajúcej londýnskej elektronickej scéne ich podnietila k tvorbe.

Potenciál nadčasovej produkcie a djingu ovplyvnených žánrami ako Uk garage, Uk funky, house a jungle, ktoré toto trio poslucháčom tlmočilo prostredníctvom svojich setov a produkcie, zaregistroval ako prvý label z Bristolu ‘Black Acre’ a vydal ich debutový singel “Something to Lose” b/w “Ghost Notes”. Búrlivý debutový ohlas im umožnil zremixovať track od The XX, Stateless, Delooze a neskôr Kelis, Alpines a Ben Westbeech.
Prišli ďalšie úspešné skladby na labeloch Pictures Music, Blunted Robots, či na prestížnej kompilácia k 20. výročiu Ninja Tune. Po úspešnom Ep ‘Radius’ na Modeselektorovom labeli 50 Weapons vydajú 26. Marca očakávané Ep s názvom ‘Black Rainbows’ na Black Acre.
I s podporou hudobníkov ako Gilles Peterson, Modeselektor a Jamieho z The XX sa podarilo Dark Sky rozbehnúť veľmi úspešnú kariéru. Vypočuť si ich môžete dvakrát do mesiaca v ich show na rádiu NTS, alebo naživo už 18. 02. 2012 v Nu Spirit clube.

BR #48 Dark Sky from BOILER ROOM on Vimeo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*