Počúvaj retro DJ set od Mike Pop aka Poprednny

Kto chodil na party Hauz do U.clubu, určite pozná meno Mike Pop alebo aj DJ Poprednny. Bol rezidentom bratislavského U-clubu i Spojky. Jeho klubové noci Hauz v U-clube sa veľkými písmenami zapísali do análov bratislavského klubového života.  Iná jeho klubovka s názvom Benepopom okolo roku 2007 bola nahratá a vy ju môžete teraz počúvať.

Poprednny, alebo ako si neskôr hovoril aj Mike Pop je hauzový mág a charizmatický bratislavský dj s nezameniteľným hi-end klubovým zvukom, sa na scéne pohybuje bez mála 20 rokov. Otec Hauzu na Slovensku, výrazná postava slovenskej klubovej scény, podľa časopisu X-mag dokonca jeden z nejhezčích mixujících slovákú vúbec. To je len zopár prívlastkov, ktoré zozbieral v priebehu svojej kariéry. Isté je, že v ankete čitateľov serveru bajkonur získal titul house dj roku 2002 a rok nato obsadil tretie miesto v ankete dj roku. Jeho sety sú charakteristické “ahom na bránu” a sú zárukou groovu a nefalšovanej klubovej atmosféry.

Na konte má spústu vystúpení v kluboch či na festivaloch doma ale i v zahraničí. Bol rezidentom legendárneho U-klubu či Spojky, hral vo väčšine domácich klubov či na festivaloch. Ako jeden z mála dj-ov z našich končín sa predstavil na house stage legendárneho berlínskeho klubu Tresor. Svoj prejav charakterizuje ako zmes groovy minimalu, techhouse, elektra i minimal techna. Spolu z Bencom hráva pod značkou Benepop, svoju občasnú tvorbu podpisuje ako Mike Pop. Jeho track Dúbravské monzúny, ktorý vyšiel v limitovanej verzii na vlastnej značke StudioBratislava, sa objavil na CD prílohách časopisov X-mag i Bassline.

Vďaka osobitému prejavu a excelentnej technike mixu vystupoval na väčšiine domácich klubových či festivalových pódií (Pohoda 1999-2003, Hodokvas 2003 a 2004, Klikkfest, Boomerang, Doubledecker, Download, Globe clubbing, Bajkonur saturation…) . S úspechom vystúpil i v európskych kluboch Traffic (Dublin – Írsko), Les Viperes (Graz – Rakúsko) Teatro (Moskva) a ako jeden z mála djov z našich zemepisných šírok, tiež na house-stage legendárneho berlínskeho klubu Tresor.

Viac o ňom na https://www.facebook.com/djPoprednny/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*