Nu Spirit December 2011

Nás obľúbený klub – bratislavský Nu Spirit dnes zverejnil program na celý mesiac december. Načo sa môžeme tešiť?

2. December 2011 piatok
B Stereodisco DJs Jenal & Cornell disco, soul, rare grooves
K Trip to Brazil (from samba to d’n’b) DRUMAGICK DJs (BRA), DJs Mishek (Stereodisco), Kinet (Nuspirit.sk) brazil breaks & dnb

Opojná zmes drum’n’bassu, samby, funku, broken-beatu a hip-hopu. To najlepšie, čo ponúka brazílska metropola Sao Paulo, prichádza opäť do Nu Spiritu prostredníctvom dua Drumagick. Brazilian mix of drum’n’bass, samba, funk, broken beat and hip-hop. The best vibes of Brazilian metropolis Sao Paulo, comes back to Nu Spirit with the Drumagick duo.

3. December 2011 sobota
B Groovy Saturdays Phonotic 70s & 80s funk
K Moja Reč & Komplot (live) DJs Jazzy, Yanko Král, Hlavolam hiphop, breaks, crossover
Moja Reč z Handlovej podporujú svoj nový album a tentokrát ich uvidíme v deluxe balení aj so živou kapelou – Komplot.

4. December 2011 nedeľa
B Omni by Stroon electronica, listening
K Zatvorené Closed

5. December 2011 pondelok
B 18.00 Blue Monday: Boogie Night DJ Yellow Box 70s, 80s, 90s
K 3T – divadelné improvizačné trio DJ Lion Dee divadlo, improvizácia, afterparty

Každé ich predstavenie je iné a všetky sú vtipné. Tri tvorivé tvory alias 3T to je trojica majstrov improvizačného divadla zo Žiliny. Divák určí smerovanie deja, alebo ho v procese pozmení. Improvizácia 3T je v značnej miere situačná.

6. December 2011 utorok
B Soulmatez DJ Pure (Gopopular.com) house, brokenbeat
K Terry Riley in the Club – In C by Veni Ensemble, DJ Stroon contemporary music, minimalism
Dnes už bezpochyby kultová a zároveň klasická skladba hudobného minimalizmu In C, ktorú Terry Riley vytvoril v roku 1964 predstavuje akýsi prototyp hudby tejto štýlovej epochy. Aj Steve Reich (ďalšia kľúčová postava amerického hudobného minimalizmu, ktorého diela boli uvedené v Nu Spirit clube v septembri), ktorý na jej predvedení vtedy participoval, sa o nej vyjadril v tom zmysle, že mala veľký podiel na formovaní jeho vlastného kompozičného štýlu.
Táto skladba je napísaná na jedinom kuse papiera a jej trvanie sa pri každom uvedení líši v závislosti od toho, koľkí hudobníci ju hrajú a ako dlho opakujú jednotlivé rytmicko-melodické modely, z ktorých je utvorená. 6. decembra v Nu Spirit Clube bude táto skladba predvedená spoločne dvoma združeniami. Významným VENI ENSEMBLE, ktorý je na scéne od konca 80-ich rokov, sústreďujúc sa na interpretáciu súčasnej vážnej hudby. Medzi jeho významných členov patria napr. Daniel Matej, Marián Lejava a Ivan Šiller, ktorí sú aj iniciátormi projektu VENI ACADEMY. Projekt, ktorý je založený na myšlienke dlhodobého pravidelného vzdelávania mladých hudobníkov v oblasti interpretácie súčasnej hudby.”

Terrence Mitchell Riley is an American composer, intrinsically associated with and a pioneer of the minimalist school of Western classical music. His work has been deeply influenced by both jazz and Indian classical music. Riley compositions performed by Veni ensemble.

7. December 2011 streda
B Live or Dive! DJs: Barbie Idijot & Skank (Live or Dive!) deephouse, detroit & chicago grooves
K Nu Spirit Kinema: Spoznajte skutočný strach – keď vám filmy nedajú spať after DJ Gonzo filmový večer, prednáška, cinematic

NuSpirit sa zahalí do tmy. Tajomné zvuky sa začnú ozývať zo všetkých strán. Nikto sa nebude cítiť v bezpečí. Tento večer bude patriť tomu najsilnejšiemu zo žánru filmového HORORU. Prídite sa „pobáť“ s Petrom Konečným z portálu Kinema.sk. A možno sa zastaví aj nebezpečný duch…

8. December 2011 štvrtok
B Jazz & Bass DJs Zajo (Drumatique) & Mathos (Amplitude project) drum’n’bass, liquidfunk
K Electrify Your Mind (live edition) Koncert: Cartonnage (CZ), DJs Dialbo & Krto electro pop, synth

Synth popová žúrka DM fanclubu si tentokrát pozvala českých Cartonagge. Ich nový album I’m Not Your Computer je nadupaný a pečlivo zprodukovaný electro pop a že to naživo bude stáť za to ste sa mohli presvedčiť napríklad na letnom Grape festivale. Prague’s best electro pop act of the year. Check out their new album I’m Not Your Computer.

9. December 2011 piatok
B All Good Funk DJs Magálová & Yanchi disco, mashups, bootlegs
K Freestyle Night DJ PARKER (Good Groove, Jalapeno, Bomstrikes/UK), Junior (Vibe), C.O.D.E. breaks, nufunk, drum&bass, dubstep
http://soundcloud.com/djparker/the-monkey-butler-did-it-mix

DJ Parker je producent a freestyler z Bristolu. V jeho sete nájdeš funk, soul, hip-hop, disco, rock, dub, breakbeat aj drum&bass ale predovšetkým rýchle mixy, skreče , exkluzívne remixy a prierez hudobnou históriou od swingu po dubstep. To všetko naservírované so zmyslom pre humor, o čom svedčí jeho hitový počin Where Is My Monkey? Parker is a freestyle DJ and producer from Bristol. In his set you will find the funk, soul, hip-hop, disco, rock, dub, breakbeat and drum & bass side by side with quick mixes, exclusive remixes and music history section from swing to dubstep. All served with a bright sense of humor, as heard on his hit record Where Is My Monkey?

10. December 2011 sobota
B Groovy Saturdays DJ Carlos oldschool funk & breaks
K United Beats Main stage: Leporelo_FM vs. Popular, Bar stage: Edit! vs Jokebox stage house, detroit, disco, nudisco

11. December 2011 nedeľa
B Laid Back by DJ Yanko Kral listening
K Rockhard Bastards Tour
D STYLES (Beat Junkies/ISP/Low End Theory/USA), DJ EXCESS (Ned Hoddings/USA), TOADSTYLE (Ned Hoddings/USA), Cut Man Doo (live/PL), Biomat & Shutcoo Live, Spinhandz & Spank” turntablism, jazz hiphop scratch fusion

Rockhards bastards sú trojica D-Styles, DJ Excess a Toadstyle, ktorá posúva hranice turntablismu. Namiesto prehnaného sústreďovania sa na techniku scratchovania a súťaživosť dávajú vo svojich vystúpeniach dôraz na kompozíciu a štýl, akým používajú svoje jediné hudobné nástroje – mixpult a gramofóny. Turné s poslednou zastávkou v Bratislave pokračuje tam, kde sa skončila ich jazda v dodávke po západnom pobreží USA počas Bastard Language Tour, ktoré má vďaka DVD dokumentu kultový status. D-Styles je ako najznámejší z trojice považovaný za jedného z najtalentovanejších turntablistov. V minulosti vystupoval v Invizibl Skratch Piklz spolu s Q-Bertom a Mix Master Mikeom, bol členom J-Roccovej Beatjunkies crew a dnes je na domácej pôde v Los Angeles aktívny ako rezident na Low End Theory – pravidelných klubových akciách orientovaných na experimentálny hip-hop a beatovú scénu. Rockhard bastards is the trio D-Styles, DJ Excess and Toadstyle pushing the boundaries of turntablism. Rather than overtly focusing on scratching technique and competition, they put emphasis on the composition and the style how they use their only musical instruments – mixer and turntables. The tour, with Bratislava as the last stop, is a follow-up to the Bastard Language Tour, where they travelled across the west coast and which has a cult status thanks to a DVD document. D-Syles as the best-known from the trio is considered to be one of the most skilled turntablists He was a part of the Invizibl Skratch Piklz along with Q-Bert and Mix Master Mike and J-Rocc’s Beatjunkies crew, today he is one of the residents of Low End Theory in Los Angeles – a regular club night focusing on experimental hip-hop and beat scene.

12. December 2011 pondelok
B 18.00 Blue Monday: Celkom iný DJ MJ Jaslo funk, jazz
K Zatvorené Closed

13. December 2011 utorok
B Deep Down But Clean DJ Junior (Vibe) eclectic
K Offline so Šarkanom a hostami after DJ C.O.D.E. talk show, after party

14. December 2011 streda
B Kobra & Disko DJ MA* rare grooves , disco, slow dance
K Koncert: Kubo Ursiny & Provisorium (live) MJ Jaslo & DJ Kinet cross, jazz, funk

Hudobník Kubo Ursiny, syn slávneho Deža, oslovil svojich kamarátov s nápadom pripomenúť hudbu svojho otca opäť aj na koncertných pódiách. 7 je počet spoluhráčov, ktorí zocvičili nový playlist a priniesli naspäť na pódia legendárne Provisorium. Prierez tvorbou Deža Ursinyho a Ivana Štrpku budú dopĺňať aj vlastnými piesňami.

15. December 2011 štvrtok
B Večer s Danielom a Flynnom (Ragtime DeLuxe*) DJs Daniel Baláž (Radio_FM/Ragtime), Flynn (Radio Ragtime), Skank (BPM/Radio Ragtime) electronic music
K Deadred Records 10 Years Anniversary Concert & Party Bonus (live/CZ), Foolk, Karaoke Tundra hiphop urban sick folk, cut beats, cliq hop

V lete roku 2001 sa na slovenskej hudobnej scéne nápadne objavilo nové vydavateľstvo, i keď jeho prvý počin bol len o málo väčší než kreditná karta. Odvtedy uplynulo už 10 rokov a Deadred Records sa stalo domovom pre radu výrazných talentov slovenskej scény: Abuse – neskôr Autumnist, Ettella Diamant, Youcoco, Foolk, Peťo Tázok & Karaoke Tundra, Jelly Belly a po prepojení s pražským vydavateľstvom Starcastic aj projektov Sporto a Bonus. Deadred Records si pripomína 10. výročie kompiláciou s názvom TEN, ktorá obsahuje desať aktuálnych skladieb od desiatich interpretov. CD dostanete k vstupenke ako darček. 10th birthday of Slovak D.I.Y. label Deadred records. Wishing you a lot of great new releases.

16. December 2011 piatok
B Freestyle Night (bar edition) DJs Yanchi & C.O.D.E. funk, breaks, rare grooves
K FOREVER YOUNG DJs Kinet, Magálová, Janko, Nowhere Man 80s, 90s, syntpop, wave, indie Retro sobota s najlepšími hitmi konca minulého storočia.

17. December 2011 sobota
B Groovy Saturdays DJ Kinet (Nuspirit.sk) rare disco, soul, brazil 25 ludi zadna miestnost pre Manika
K 14.00 Vianočný Audio Bazár, 22.00 Drumatique Session DJs Galagha & Gabanna, Dolyx & Remo, Svelux, Blupcat, Roland, Zajo drum’n’bass, liquidfunk

Ak máte doma platne, CDs, kazety alebo nevyužitú audiotechniku, ktorú by ste chceli predať, alebo vymeniť, pošlite prihlášku na mail code@nuspirit.sk. Vianočný audio bazár v Nuspirite je jedinečná príležitosť ako získať super vianočné darčeky v prítmí klubu, ďaleko od preplnených nákupných centier. Xmas audio second hand bazaar. The best way to get your presents outside of busy malls.

18. December 2011 nedeľa
B Milk & Honey DJs Nowhere Man & Mr. Mustard & Anti alternative, listening
K Zatvorené Closed

19. December 2011 pondelok
B 18.00 Blue Monday: Sweetcup DJ Shifter deephouse, house
K Silné Reči Jána Gorduliča #23 after DJ Kinet stand up comedy, after party

20. December 2011 utorok
B Na Gauči s Vecom triphop, hiphop, electronica
K Soluble Sessions DJs Natasza & Oscarsix (PE!Music/ AT), Bollo & Remo (Soluble rec.) house, deephouse, lounge

21. December 2011 streda
B Edit! DJs Tasun & Hans rare disco, edits
K StreetSpirit DJs JOSEPH GO (FR), BJ Piggo & Shimo (Streetcom) párty pre tanečníkov

22. December 2011 štvrtok
B Private Party od 18.00
K IVAN MLÁDEK & BANJO BAND (live/CZ) DJs Marie & Karel (CZ/SK old school set) banjo band, comedy, cz/sk hits
Ikonická postava československej pop music a kabaretu v akcii.Predpredaj Ticketportal, Nu Spirit Bar

23. December 2011 piatok
B Funkadelic DJ Koki (Funkadelic bro.) oldschool funk & breaks
K Jokebox DJs Ricky Fitz & Bobsan (Byrokraft) & Sin Vicious (EmonoizBoyz DJs) nudisco, mashups, funkybreaks

24. December 2011 sobota
B Christmas Boogie DJs Kinet & Yellow box boogie, 80s, 70s
K Polnočná DJs Yanko Král & C.O.D.E. hiphop, breaks VIANOCE

25. December 2011 nedeľa
B Broken Legs DJ S2Pitt drum’n’bass, liquidfunk
K Xmass House DJs Tibor Holoda (W:lson:c), Benco (Clublab), Milos & Skank (Radio_FM) deephouse, detroit & chicago grooves
Tradičná vianočná house party s rezidentnou DJ crew. Traditional Xmas house.

26. December 2011 pondelok
B Blue Monday: Soul Food DJs Metys & Miko (Gramo rokkaz) soul, hip hop, r’n’b
K ŠteFunkSká Funkiez (live), DJs Koki (Funkadelic bro.) & Yellow Box funk, disco, boogie

27. December 2011 utorok
B Soulmatez DJ Bbk (Covertinterests) house, brokenbeat
K Zatvorené Closed

28. December 2011 streda
B Detroit Cafe DJs Milos & Skank (Leporelo_FM) deephouse, detroit & chicago grooves
K Zatvorené Closed

29. December 2011 štvrtok
B Peníze nebo život 2 DJs Oliver Lowe (CZ) & Talpas (CZ) hiphop, funk, breaks Vydanie albumu “Peníze nebo Život 2” od dua Oliver Lowe & Talpas se blíži. Náš soulful hiphop hrdina zo susedných Čiech Vám z neho dá ochutnať vo svojom sete.
K Community DJs Biomat (BWO), Verbal, Eff.D nu sound, global bass

30. December 2011 piatok
B Jokebox DJs Ricky Fitz & Bobsan nudisco, mashups, funkybreaks
K [MIE] – home edition DJs Glaubic & Haberland, Bar Lounge: DJs Mishek & C.O.D.E. 2 floors, deephouse, house, funk, breaks

31. December 2011 sobota
B Silvester 2011 DJs Mishek & Jenal (Stereodisco) disco, rare grooves,funk
K Silvester 2011 Nu Stage: DJ Vec (Samsystem), EmonoizBoyz DJs, Old School Stage: DJs Norbert Goldstar (Etadjs.cz) & Yellow Box 2.stages soul, breaks, funk, hiphop, nusound

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*