Nikdy nebolo lepšie ako na festivale Žákovic Open! 2. časť

 V sobotu na Žakovic-i nechýbal už tradičný futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu. Ten tohtoročný vyhrali muzikanti vďaka organizátorovi Yxovi Dohňanskému z HEXu, ktorý dal dva góly.


Druhý deň festivalu Žákovic Open patril bratislavským skupinám HEX, Para a Le Payaco. Trojica Le Payaco predviedla publiku hity „Dobrý večer priatelia“, „Sadni si mi na kolená“ a „Kone“.

Následne fanúšikov dostala do varu bratislavská formácia Para. Lasky a spol. odpálili pecky „Celé tie roky“, „Otec“, „Brutálna zostava“, „Abstinent“ či „Matamatomatahari.“

Zahrali sme si s chuťou. Zavolali sme si aj hosťa, hral s nami akordeonista Tibor. Publikum bolo výborné. Koncertovali sme tu už po deviaty krát, máme to tu radi.“ Konštatoval frontman Pary Matúš Vallo.

Na Žákovici nemohli chýbať domáci miláčikovia-  skupina HEX, ktorí odštartovali koncert s aktuálnym singlom „Tak sa mi zdá“. Potom odpálili megahity, ktorých majú na konte desiatky – „Madelaine“, „Cesta z mesta“, „Vetroň“, „Maťo a Linda“, „V piatok podvečer“ a „Keď sme sami“. Skladbu „Chvíľu áno, chvíľu nie“ si s nimi zaspieval Lasky z Pary. Hexáci predviedli tri skladby v akustickej verzii a pridali aj známy hit „Should I Stay Or Slould I Go“ od anglickej kapely Clash z roku 1982. Hymnu dobrej nálady „Nikdy nebolo lepšie“ spieval doslova celý festivalový areál.

Som veľmi spokojný, hralo sa nám super. Páčili sa mi reakcie ľudí, tešili sa a spievali s nami. Máme radi tento festival, je to vlastne „náš“ festival a preto máme k nemu osobitný vzťah…“ Prezradil spevák HEXu Peter „Ďuďo“ Dudák.

Okrem headlinerov si publikum druhý deň festivalu  užilo kapely Midi Lidi, ČAD, Saténové ruky, Fuera Fondo a mnoho ďalších.

Midi Lidi

Saténové ruky

„Som hrdý, že za tých 14 rokov sa na Žákovic Open stretlo kopec vynikajúcich kapiel a skvelých ľudí. Tento ročník festivalu bol famózny, priam nadpozemský. Všetko nám prialo, skvelé počasie a atmosféra, príjemní diváci, kapely hrali ako o život! Mám rád obyvateľov Trenčianskych Bohuslavíc, ktorí dajú do organizácie festivalu naozaj všetko. Cítim sa byť jedným z nich.“ Sumarizuje organizátor Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

From Our Hands

            Organizátori si pochvaľujú návrat k jednému pódiu, ku ktorému pridali chillout zónu. Už teraz plánujú jubilejný 15-ty ročník festivalu, ktorý prinesie špeciálne prekvapenia. Dokonalá priateľská atmosféra, akú nenájdete nikde inde, však určite nebude chýbať.

Fresh out, ktorych prisla podporit aj Zita Rigondeaux

Feel me  so svojim klaunom , ktory si však mýlili názvy skladieb . Zahrali SPACE – Magic Fly + Lipps Inc. – Funky town, ktoremu dali nazov Počkaj zajac…

Fishface

 foto : BlackDog

About blackdog 458 Articles
Blackdog

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*