Neneh Cherry – Raw like a sushi repres po 30 rokoch

Aj dnes jedna dobrá správa pre zberateľov vinylov. Švédska speváčka Neneh Cherry bude v januári 2020 po 30 rokoch opäť vydávať svoj debutový album Raw Like a Shushi. Ten vyšiel na značke Virgin Records ešte v roku 1989 a vďaka druhej priečke najlepších albumom v UK Albums Chart[12] a tretej doma vo Švédsku sa ho celosvetovo predalo až 2 milióny kusov. Hit Buffalo Stance ho preslávil po celom svete a bol na prvej priečke americkej Dance Club Songs (Billboard)[21]. Album vyjde na 3xCD or 3xLP a bude obsahovať aj remixy od Massive Attack a Kevina Saundersona.

Buffalo Stance však nebol jediný hit albumu. Dobre sa darilo aj pesničke Manchild, ktorá sa točila do omrzenia na MTV a zožala úspech v podobne druhého miesta v nemeckej hitparáde singlov a tretej v Holandsku. Len na Youtube má dnes 4 milión pozretí 🙂 a tiež Kisses on the Wind

Neneh aj neskôr zažiarila vďaka hitom 7 Seconds, Woman, či Kisses on the wind. Minulý rok sa dokonca v rámci proma pre nový album predstavila aj na Slovensku. Bratislavský MMC klube koncom februára 2018 praskal vo švíkoch a množstvo známych djov a producentov ako DJ Koki, či Bejuz sa hrdili tým, že práve hudba od Neneh Cherry ich v mladosti najviac ovplyvnila.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*