Mykki Blanco: kozmický anjel z New Yorku

Wilsonic Festival privíta na svojom pódiu “iluminátskeho” rappera, ktorý je niekedy princeznou, inokedy princom. Heslom je premenlivosť, sebavedomie, provokatívne texty, striedanie identít a prostriedkom spolupráca s najvychytenejšími producentmi ako Brenmar či Sinden. Budúcnosť je amorfná a Mykki Blanco to vie.

Kozmický anjel z New Yorku pristane na Wilsonicu. 24-ročný Michael David Quattlebaum ml. svetu momentálne prezentuje svoju ženskú stránku pod pseudonymom Mykki Blanco. Všestranný metropolitný “artista” mnohých tvárí a talentov (básnik, rapper, herec a spisovateľ sú len niektoré z nich) je vybavený agresívnym a impozantným prejavom, vycibreným zmyslom pre módu a zriedkavou kombináciou sebavedomia a skromnosti.

Quattlebaum, ktorý sám seba označuje za acid-punkového rappera, vydal ako vyzývavá Mykki debutové EP Mykki Blanco & The Mutant Angels, vychádzajúce z knihy jeho/jej básní From the Silence of Duchamp to the Noise of Boys z roku 2011. Prvý album s názvom Cosmic Angel: The Illuminati Prince/ss vyšiel na jeseň 2012 na labeli UNO. Spolupráca so známymi elekto-producentmi (napr. Brenmar, Gatekeeper, Sinden) doplnila release o rozmanitú škálu lámaných bítov, mátožných syntezátorov a ultrarýchlych bubnov. Najviac sa to prejavilo na výraznej skladbe Wavvy s naliehavým vokálom a nákazlivou, až tropickou atmosférou.

Mykki o albume povedal(a): “Nahrávka je odrazom životného štýlu, aký ja a moji rovesníci práve teraz vedieme, v tomto momente, keď sa zdá, že globálna klubová kultúra sa opäť zjednotila a medzinárodný underground z New Yorku, Los Angeles, Londýna, Berlína, Tokia či Ria sa stretol na nekonečnej, celonočnej party. Album Cosmic Angel je jej soundtrackom. Takto pozývam svet do svojej reality medzi čudákov, bizarné existencie, alternatívnu americkú černošskú kultúru. Sexualita prichádza až v druhom rade, v podobe života nočných ulíc a so zábleskami stroboskopov či v mäkkom svetle mesiaca, kedy je každý kozmickým anjelom.”

Excentrický umelec vo svojej tvorbe kombinuje kultúru rave-u, hip hopu, trip hopu a riot grrls a lavíruje medzi jednotlivými žánrami s ľahkosťou a majstrovstvom, ukrytým v lyrickosti, agresívnom podaní a dramatickom vystupovaní. Uvidíme!

Oslava originality, Wilsonic Festival, sa tento rok uskutoční v areáli Divoká voda v Bratislave. Vstupenky sú dostupné priamo na stránke festivalu, ale aj na TIXY alebo v Ticketportali, do 17. februára alebo vypredania 1000 ks za cenu 34 €. Stále si môžete kúpiť aj limitovanú darčekovú edíciu permanentky či vstupenku spolu s originálnou taškou s logom Wilsonic.

Aktuálne informácie hľadajte na festivalovej stránke wilsonic.sk/festival alebo na sociálnych sieťach Twitter a Facebook.

Linky: www.wilsonic.sk
http://mykkiblancoworld.com/

Mykki Blanco Video Diary

[ Koniec tlačovej správy ]

Doplňujúce informácie:
O Wilsonicu
Wilsonic je medzinárodný hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných party už od roku 2000.

Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená. Wilsonic je kombináciou outdoorového podujatia s komfortom mestského prostredia. Festival je jedinečným zážitkom zo živej hudby pod holým nebom.

Wilsonic nie je festivalom, ktorý len pasívne uspokojuje dopyt po žiadaných interpretoch. Naopak, Wilsonic v súčasnej hudbe aktívne vyhľadáva to najzaujímavejšie a snaží sa širšej verejnosti predstaviť a vyzdvihnúť originalitu, progres, inovatívnosť a kvalitu. Predovšetkým však každoročne predstavuje netradičný a pre domácu verejnosť jedinečný hudobný zážitok, aký neposkytuje žiadne iné podujatie či médium.

Wilsonic zároveň vytvára platformu na prezentáciu tvorcov zo strednej a východnej Európy, ktorí majú ambíciu a potenciál prekročiť hranice lokálna. Umožňuje im priamu a rovnocennú konfrontáciu so svetovo etablovanými menami a zároveň svojimi aktivitami upriamuje pozornosť medzinárodnej hudobnej brandže na hudbu pochádzajúcu práve z teritória bývalého východného bloku. Hudobným tvorcom a profesionálom z regiónu CEE tak ponúka možnosť networkingu a napomáha k prípadnej vzájomnej spolupráci, či uľahčuje vstup na zahraničné hudobné trhy.

Wilsonic sa snaží prezentovať hudbu, ktorá hľadí do budúcnosti, no zároveň nadväzuje na tradície. Hudbu, ktorá využíva moderné technológie, nové tvorivé postupy, inovuje formy a pohráva sa so zvukovou estetikou. Hudbu, ktorá žánre delí, prekračuje, mutuje, remixuje, spája či ignoruje, avšak nezabúda, že je predovšetkým emóciou a estetickým zážitkom. Wilsonic do centra diania stavia muzikantskú vynaliezavosť, atraktivitu, novátorstvo, inovatívnosť, progres – no stále ju ponecháva byť tým, čím je v prvom rade – hudbou.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*