Eddy Ramich dnes v Nu Spirite

eddy ramichV bratislavskom Nu Spirit clube sa dnes predtaví chorvátsky dj a producent Eddy Ramich. Poznať ho môžete z projektu Eddy meets Yannah, alebo aj akcii Kontrapunk, ktoré sa konali pravidelne v tomto klube už dávnejšie. Ja som dnes zosumarizoval, čo o Eddiem vieme a pridal aj jeho aktuálny dj set, aby ste na večernú akciu mohli pripraviť…

Eddy Ramich je chorvátsko-slovenského pôvodu, narodil sa v Amsterdame, detstvo prežil v Holandsku, Líbyi, Nemecku a na Slovensku. V Anglicku si obľúbil acid jazz a soulhouse, po návrate do Záhrebu sa stal rezidentom klubu Kontrapunkt a rádia 101. V roku 1997 k nemu prikvitol Dus. Ako Eddy & Dus na značke Penso Positivo uverejnili britskou kritikou ospevovaný album High Life, vydali štyri vlastné single a DJ set na viedenskej značke Ecco Chamber. Na Eddyho akciách Kontrapunkt v klube Aquarius okrem iných hrali Gilles Peterson, King Britt, 4Hero a Rainer Trüby. Eddy hráva v kluboch Raw fusion (Stockholm), Rootdown (Freiburg), Plastic People (London) a Dampfzentrale (Bern) a každoročne organizuje Future Jazz Festival v Záhrebe.

Ale vypočuj si hlavne Eddieho posledný set

O ich projekte Eddy meets Yannah padlo toto
„Eddy a Yannah katapultujú Záhreb do ligy majstrov! Melódie a harmónie na umretie,“ povedal o albume Just Like… Rainer Trüby. „Sofistikovaný soul a muzikálny broken beats! To je nová generácia Compostu!“ pridáva sa aj Shuya Okino z Kyoto Jazz Massive. Soul, jazz, fusion, house, brazil a mediteránsky broken beats – to je debut chorvátskeho producenta, aranžéra a DJa Eddyho Ramicha a autorky, producentky a speváčky Yannah.

Eddy má na konte jeden album s projektom Eddy & Dus – High Life/1999/ a 3albumy s projektom Eddy mets Yannah – a to Just like z roku /2005/, Once in a while /2007/ a Fiction Jar /2010/ všetky vydané na nemeckom Compost record. Viac si prečítaj o ňom, čo sme popísali v minulosti…
http://bajkonur.info/tag/eddie-ramich

5. April 2013 piatok – Nu Spirit Club – Tokyo meets Zagreb
DJs SHUYA OKINO (Kyoto Jazz Massive), Eddy Ramich (CRO), Kinet & Rafo
Náš obľúbenec Shuya Okino z legendárnej nu jazzovej kapely Kyoto Jazz Massive je späť. Tentokrát sa stretne s Eddym Ramichom, ktorý tak isto patrí do medzinárodného Nu Spirit gangu.
nu house, deep house, soul

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*