DJ Benco Rozhovor – „Tresor bol, je a bude (po Subclube) môj druhý techno domov.“

V súvislosti so sobotňajším vystúpením slovenských djov Benca, Bossa a Loktibradu v legendárnom berlínskom Tresore sme sa opýtali dja Benca, čo preňho tento klub znamená. Čítajte jeho reakciu:

Dj Benco: “Prvýkrát som ho navštívil niekedy v roku 1997 ešte na jeho pôvodnom mieste. Vtedy som pochopil, ako má vyzerať klub! 11. júla 1998 sme zažili spolu s početnou slovenskou výpravou po Love Parade asi najlepší line up ever! V Globuse (vtedy horný floor) to bol čisto US house s Blake Baxter, Juan Atkins atď., na dolnom floore prevažne UK techno s James Ruskin, Surgeon, Damon Wild, Pacou a inými a v Tresor Park vonku zase US techno s Joey Beltram, The Advent, Sterac a pod.”

Joey Beltram-Tresor 11.7.1998

Niekedy v rozmedzí rokov 2001 až 2002 sme dokonca spolu so Svetluxom (spoločný techno projekt BeneLux DJs) mali ísť do klubu aj hrať, ale bohužiaľ to z dôvodu výmeny vtedajších rezidentov v Tresore už nebolo možné. V 2012 hrali v Subclube rezidenti Sleeparchive aj Marcel Heese a premietal sa takisto film SubBerlin – The Story of Tresor.

Pacou 3.12.2016 v BA

Po rokoch aktívneho DJingu som ho navštívil opäť v apríli 2016, avšak už na novej a súčasnej lokalite. Vtedy hrajúci Cari Lekebusch neveril, že mi voľakedy dávno venoval v Prahe jeho podpísaný Drumcode 04! V ten istý rok v októbri, keď klub oslavoval 25 rokov existencie, som mal možnosť stráviť príjemné chvíle v backstage v holandskom Amsterdame počas ADE, spolu s vtedajšou manažérkou klubu Dianou z Bosny a s ďalšími, už viac menej kamarátmi ako Regis, Ruskin, Sleeparchive, Pete či Zadig. V decembri boli oslavy 25 rokov na scéne aj v bývalom bratislavskom Subclube spolu s Regis, Pacou a Claudiou Anderson, kde som mal tú česť sa predstaviť aj ja.

Radial 18.3.2016 v BA

V marci 2017 sme si pred Berghainom odskočili s Braňom Kŕčom na chvíľu pozdraviť Atkinsa s Pacou. V lete 2019 sme sa so synom prvýkrát vybrali spolu po mojich rave stopách do Berlína a Tresor sme samozrejme nevynechali. Ba čo viac, čakali sme až do úplného konca akcie, pokým dohrajú kamoši Radial a  Hurtado a v Globuse (teraz hornom floore) Stojche.

Po tom všetkom som si myslel, že už snáď stačilo, no v januári 2020 prišla ponuka, aká sa neodmieta. Ťažko opísať, čo to znamená, pokiaľ ste toto všetko nezažili. Ďalšia méta menom Tresor je už azda vydať na jeho vydavateľstve track…

Benco

Damon Wild & Surgeon-Tresor 11.7.1998
Tresor 25 years ADE-20.10.2016
Tresor 25 years v Subclub
Tresor 11.8.2019 s Hurtado a Benco Jr.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*