dBridge a jeho hudobný mikrosvet!

dBridge-ova láska k hudbe zintenzívnela v období hľadania vlastného hudobného vkusu.

Bolo to obdobie pod vplyvom kapiel ako Pixies, Stump, The Cure, The Pooh Sticks, My Bloody Valentine ai., v duchu „shoegaze rock“, ktorý ho baví a ovplyvňuje dodnes.

Do hudobného sveta sa zapísal ako dnb producent a neskôr sa spolupodielal na vytvorení autonomic soundu – špecifického štýlu DnB.

Produkovanie hudby je preňho spôsob vytvárania pozitívneho duševného stavu a je rozšírením toho, kto je a čo chce povedať, ale i spôsob ako niečo po sebe zanechať. Za špecifický grif vo svojej tvorbe považuje využitie rôznorodosti zdrojov hudobných štýlov a žánrov. Momentálne pracuje na svojom novom albume, o ktorom však veľa neprezradil. Isté však je, že sa pokúsi tromfnúť svoj debutový album „The Gemini Principle“, ktorý považuje za svoj doterajší najväčší úspech.
Budúcnosť jeho vydavateľstva Exit Records určite ovplyvnia ambície vytvoriť silný a nezavislý label, ktorý má korene v tanečnej hudbe po vzore Ninja Tune, XL či Warp. Čoskoro vydá niekoľko releasov od producentov ako Consequence, Dan HarbarNam, Dub Phizix či Skeptical. Momentálne počúva J Dilla-u, nové LP Paula White-a, remixy Radiohead od Four Tet, Lone a Pearson Sound a remixy St. Etiene od AFX či obľubených Autechre. Aktuálny naj track je pre neho „Falling Down“ od St. Files & Calibre, možno ho zahrá popri skvelej selekcii autonomic trackov už túto sobotu 8.10.2011 na MidnightDubs presents dBridge & SP:MC (UK) v bratislavskom Nu Spirit Clube!

BR #62 dBridge & Sp:mc from BOILER ROOM on Vimeo.

Zdroj: www.carhartt-wip.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*