Dánsky Trentemøller prvýkrát na Slovensku!

trentemollerNa Wilsonic Festivale, okrem už oznámených headlinerov ako Underworld, či Modeselektor, sa premiérovo predstaví aj talentovaný dánsky producent Trentemøller. Spolupracoval s Depeche Mode, Davidom Lynchom, Efterklang či Röyksopp.

(foto: Alastair Philip Wiper, www.alastairphilipwiper.com)

Anders Trentemøller je umelec, ktorý sa nebojí riskovať, nachádzať inšpiráciu na netradičných miestach a na každom albume prísť s úplne novým zvukom. Jeho najnovší album je už úplne hotový, na jeho vydanie si však treba ešte zopár mesiacov počkať. Wilsonic bude – podľa vyhlásenia z oficiálnej stránky Trentemøllera – “jedným zo starostlivo vybraných európskych festivalov”, na ktorom okrem osvedčených klasík poprvýkrát odznejú aj skladby z nadchádzajúceho albumu, ktorý vyjde až na jeseň.

Moan

Multiinštrumentalista Anders Trentemøller vystupoval aj na britskom festivale Glastonbury, nemeckom Melt! či holandskom Lowlands. Na festivale Roskilde, v rodnom Dánsku, si ho ako headlinera prišlo vypočuť viac ako 50.000 ľudí! Okrem dvoch štúdiových albumov – debutu The Last Resort (2006) a Into The Great Wide Yonder (2010) má na konte sedem kompilácií a množstvo remixov.

Silver Surfer, Ghost Rider Go!!! live at Roskilde 2009

Prepracoval aj Wrong, prvý singel z albumu Depeche Mode Songs of the Universe. Trentemøllerov remix originálu No You Girls od kapely Franz Ferdinand z roku 2009 bol nominovaný na hudobnú cenu Grammy. Svetoznámy režisér David Lynch si ho vybral, aby dal novú podobu skladbe Pinky´s Dream s vokálom Karen O. z jeho debutového albumu Crazy Clown Time (2010). Ak niekto dokáže vystihnúť surrealistickú lynchovskú atmosféru, je to práve talentovaný Dán.

David Lynch: Pinky´s Dream feat. Karen O. (Trentemøller remix)

Nadaný hudobník má rád aj netradičné spolupráce. Na vlastnom imprinte In My Room nedávno vydal EP hráčky na teremín Dorit Chrysler, ktorá si s ním zahrala na jeho druhom albume aj na festivale Roskilde a sprevádzala ho aj na americkom turné.

Röyksopp: What Else Is There (Trentemøller remix)

Poslucháči BBC Radio 1 zvolili Trentemøllerov Essential Mix za najlepší z celého roka 2006.

Festivalové vstupenky lacnejšie len do 21. apríla!

Už len do 21. apríla, alebo vypredania 2000 ks, sú festivalové vstupenky dostupné za cenu 39 €! Lístky sa dajú kúpiť priamo na stránke festivalu, alebo aj prostredníctvom predpredajov TIXY alebo Ticketportal. Lístky na jednotlivé dni sa začnú predávať až mesiac pred festivalom, po oznámení programového rozvrhu.

Text: Wilsonic.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*