Wilsonic odštartuje nový rok klubovým miniturné. Zastaví sa v Brne, Bratislave a Košiciach.

Mladá krv vydavateľstva Ninja Tune, Bristolčan SLUGABED, bude hosťom januárového mini turné avizujúceho júnový Wilsonic Festival. Stane sa tak v spolupráci s programom Selector_FM, ktorý pravidelne na vlnách Rádia_FM prináša aktuálnu hudbu Veľkej Británie. Bristolský talent doplnia matadori značky Wilsonic, Teapot, Inso a Tibor Holoda.

Malé klubové turné sa s nocou Wilsonic Club zastaví najskôr 17. januára v brnenskom Kabinete múz, následne v piatok 18. januára v bratislavskom KC Dunaj a v sobotu 19. januára v košickej Tabačke, kde sa bude konať v rámci večera Hudba v meste.

Na všetkých zastávkach turné vystúpi Angličan Slugabed. Zvláštny pseudonym v britskom slangu označuje osobu, ktorá z postele vylezie až potom, ako sa tak už dávno malo stať. Nakoľko sa s týmto významom stotožňuje Greg Feldwick, ktorý si ho zvolil ako svoj producentský alias, sa dá len ťažko povedať. Čo je ale jasné, je fakt, že v januári bude na miniturné, ktoré vyvezie pravidelnú klubovú noc Wilsonic Club po prvýkrát aj za hranice Bratislavy.

Slugabed mohol fanúšikom pokrokovej elektroniky utkvieť v pamäti odvtedy, ako sa jeho Ultra Heat Treated EP (2009, Planet Mu) dostalo obdivných recenzií po celom svete. Jeho beat je ťažkotonážny, no ľahký zároveň. Tento zdanlivý paradox dosahuje použitým materiálom – ušľachtilou “zliatinou” toho najlepšieho, čo zostalo z hip hopu, dubstepu a všetkého možného, čo prišlo po nich. Jeho “bass” ťahá na tanečný parket, no zároveň sa vo vyšších vrstvách Slugabedových kompozícií odohráva atraktívna symbióza nového so starým. Práve tá mu priniesla šancu remixovať Roots Manuvu pre výročnú kompiláciu Ninja Tune XX.
Odhliadnuc od toho, že sa Witness (Slugabed remix) zaradil medzi skvosty celej výberovky mapujúcej 20 rokov tejto svetovej značky, Roots Manuva si osobne u Slugabeda vyžiadal inštrumentálnu verziu, aby ju mohol zaradiť do svojej live-show.

S takouto referenciou už bola ponuka na album pod krídlami Ninja Tune len formalitou. Slugabedov LP debut Time Team vyšiel tento rok v máji. Podľa residentadvisor.net je trochu nostalgický a trochu sci-fi. Pitchfork media zasa parafrázovala glossu Derricka Maya, že detroit techno je: “Ako keď sa George Clinton a Kraftwerk zaseknú vo výťahu” a dodáva, že Slugabedova produkcia znie: “Ako keď “vypekáte” Dr.Dre cez repro Optimusa Primea.”

Referencie nateraz bokom – Slugabed vylezie z postele práve kvôli vám, preto by ste do nej vy nemali zájsť skôr, ako si ho užijete v klube. Wilsonic Crew vás tiež isto radi uvidia!

Vstupenky je možné zakúpiť si vopred v nasledujúcich predpredajoch:

Brno, Kabinet múz – SMS Ticket
Bratislava, KC Dunaj – TIXY
Košice, Tabačka Kulturfabrik – zdarma v rámci akcie Hudba v meste

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*