Počúvaj : Jori Hulkkonen – exkluzívny house set

V roku 2002 sme organizovali noc venovanú francúzskemu vydavateľstvu F-communications patriace techno legende Laurentovi Garnierovi. Akcia sa konala v klube Extreme v Prievidzi a ako hlavný hosť prišiel fínsky producent Jori Hulkkonen stojaci s Tigom za hitom Sunglasses at night, ktorý má 4,5 milión pozretí na Youtube a hral sa v každom klube na celom svete. Dnes Vám prinášame hodinový záznam toho, čo Jori tej noci hral exluzívne iba u nás.

Fotky z tejto akcie nájdete na tejto adrese
http://bajkonur.info/fotoreporty/paris-clubbing-extreme-prievidza-4/

Kto je Jori Hulkkonen?

Jori Hulkkonen je fínsky DJ a producent house music pôvodne z Kemi, Fínsko. Hulkkonen začal svoju kariéru začiatkom deväťdesiatych rokov, keď spolupracoval s Jukka Hautamäki, Tuomasom Salmelom a Ari Ruokamom na vlastnom vydaní Lumi Records. V roku 1996 Hulkkonen podpísal nahrávaciu zmluvu s francúzskou nahrávacou spoločnosťou F Communications; jeho debutový album toho istého roku bol nazvaný Selkäsaari Tracks. Najznámejšou nahrávkou Hulkkonena je singel Sunglasses at Night, verzia hitov Corey Hartovej z 80. rokov, vytvorená spolu s kanadským producentom Tigu. Jeho najnovší sólový celovečerný Dualizm, vydaný v roku 2005, predstavoval spoluprácu s Johnom Foxxom, Nickom Triani, Tigu, Jerry Valuri a José Gonzálezom. V nadväznosti na úspech singlu Lo-Fiction na Dualizme, na ktorom spolupracovali, začal Jori syntetický pop-side projekt s Jerrym Valuriom nazvaným Processory, ktorý vo februári 2007 vydal svoj debut s vlastným názvom.

Jori Hulkkonen tiež vydal nahrávky pod takými aliasy ako Zyntherius, Eternal Boyman, Bobby Forrester a Jii Hoo. Pracoval na remixoch na druhý singel Telepopmusik Love Can Damage Your Health. Vystavoval aj svoje vlastné rozhlasové relácie na fínskych staniciach Radiomafia a YleX. Od januára 2012 má Jori dvojtýždennú rádioshow na Bassoradiu.

Počúvajte ho na
https://soundcloud.com/theofficialjorihulkkonen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*