Galagha oslavuje, počúvaj jeho mixovaný set

Pri príležitosti narodenín moderátora rádia FM Galaghu uverejňujeme jeho ešte horúci mixovaný set. Ten namiešal z čisto slovenských projektov a počuť tu môžete tracky od Whithe, Tasun, M.Bulwa, Aamon, Orm, či Makatu. Milošovi teda blahoželáme k sviatku a vám želáme príjemné počúvanie.


Niečo z jeho začiatkov, i keď meno Galagha pozná asi každý, kto sa aspoň trošku zaujíma o elektronickú tanečnú scénu na Slovensku. Hrá od roku 1995. V tom istom roku začal pracovať ako DJ v rádiu Ragtime, kde pôsobil až do jeho zániku. Od mája roku 1999 sa spolu s Benkom podieľal na 3-hodinovej nedeľnej relácii Clublab na vlnách Fun Rádia, ktorej bol aj sám speakerom. Len tak mimochodom, Clublab v roku 2000 zvíťazil vo svojej kategógii v Czech Dance Music.

Galagha , Toky

Od roku 1997 hráva spoločne s Gabom, ako Galagha & Gabanna. Obaja sú považovaní za “otcov” drum ‘n’ bassu na Slovensku. Začínal v rámci bookingu Bajkonur, kde sa objavoval na akciách tejto značky po celom Slovensku. Galagha, občianským menom Miloš Kočík, bol neskôr rezidentom kultového U.clubu, kde mal spoločne s Gabannom veľmi známu a vyhľadávanú párty s názvom Drumatique.

Po zmene majiteľa kultového sa G&G do Účka opäť vracajú, tenktokrát v podobe rezidentúry na párty BAMBATABASS. V septembri 2004 Galagherov Clublab ožíva na novom metropolitnom Sity Rádiu, aby o niekoľko mesiacov opäť skončil…:-( Vidieť ste ho mohli takmer na každom festivale na Slovensku, ale aj susedných Čechách. Tu si zahral po boku všetkých najväčšch hviezd štýlu drum and bass ako napr. Grooverider, Howie B, Ed Rush, Vegas (Bad Company), TeeBee, Danny C, Blame, Kemal, Paul B, Utah Jazz, Optical+ Rymetyme, Die, John B, JB, Spice, Raw Full, TrifeLife kru, Keaton, D Kay.

Rozhovor : DJ Galagha z roku 2004

1,Aj tento rok Pohoda ponúka v rámci dnb stagu tie najväčšie mená. Ako však viete predísť tomu, aby sa neopakovala situácia z minulého roka? Že v dôsledku problému na letisku v UK nedojde nikto z headlinerov, kvoli ktorým tam ľudia idú ?
Na túto otázku som odpovedal už asi tisíc krát a rád na ňu odpoviem aj teraz. Tejto situácii sa predísť proste nedá !!!
Minulý rok neohlásene štrajkoval pozemný personál dvoch terminálov letiska Heathrow. Ak sa dobre pamätám následkom toho bolo zrušených asi 200 letov. Polovica cestujúcich sa následkom toho z Londýna dostala až po piatich dňoch! Okrem Adama F, J Majika a ich dvoch MCs v ten istý deň nedošli na Cosmic Trip ani Bad Company a DJ Lee.
Okrem toho garantovať, že niekto nestihne lietadlo je tiež dosť ťažké.

2, Viem, že lietadlo zmeškal aj headliner festivalu PRVÝ MAJ Keaton a napriek tomu ste to ako bookingová agentúra vyriešili, takže z môjho pohľadu robíte preto určite maximum, no aj tak sa stávajú veci, ktorým sa jednoducho vyhnúť nedá. PoĎme teraz k tohtoročným headlinerom Bad Company. Sú to predsa len štyria ľudia. Prídu teda všetci, alebo?
čo sa týka Keatona, tak to je dobrý príklad. Zmeškať lietadlo je síce zlé, ale keĎ o hodinu letí Ďalšie a má ešte voľné miesta, tak to až taká katastrofa nie je. Tento rok napríklad aj BC&Verse a Ed Rush letia tak, že ak by sa im náhodou podarilo zmeškať, tak je tam ešte jedna možnosť. Bad Company sú momentálne už iba traja. Na Pohodu prídu dvaja plus Mc Verse.

3,MC na party vždy urobí svoje, ale popularita djov ide dolu vodou, čo takto živý projekt na spôsob live koncertu Roni Sizea?
čo sa týka Roniho, ten by bol zaujímavý aj na Pohode. Určite áno. Ale v takomto prípade zohráva podstatnú úlohu aj cena takého vystúpenia. Aj tento rok som riešil dilemu, či zavolať jedného &quotmega” alebo dvoch, o ktorých si aj ty na úvod prehlásil, že sú to tie najväčšie mená, takže asi tak…

4, Aj naĎalej teda zostávajú najväčším problémom peniaze 
Osobne mám ale ešte horší pocit z toho, že keĎ sa tie peniaze zoženú a niekto zaujímavý sa zavolá, ľudia to aj tak nevedia oceni a neprídu. Napr. na LTJ Bukema v Brne nemali ani 200 platiacich ľudí. čo si myslíš o tomto fakte?

Čo sa týka DnB stage na Pohode, posledných pár rokov bol jeden z najnavštevovanejších a zábava viac než super. Tohto roku to bude tiež tak, podľa môjho názoru. Takže Pohoda s DnB nikdy problém nemala…

5, Leto je nielen čas festivalov, ale aj dovoleniek. Kde budeš tráviť ty tú svoju?

Po Pohode snáĎ sa mi konečne podarí odísť niekam k moru…teda aspoň to mám v pláne.

6, Máš aj konkrétnu predstavu, či to iba nechávaš ako my všetci na last minute?

No v hre je Cyprus, alebo Chorvátsko s väčším zoskupením SMAHA kolektívu, alebo už spomínaný last minute. Pravdou však ostáva, že ešte stále som lepší v neplánovaní, ako v plánovaní, takže výsledok je ešte stále tam, kde vždy…v nedohľadne.

7, Počul som už od niektorých djov, že drum and bass začína stagnovať a chýba mu progressivita. Stále tie isté trancové, melódie a basové linky. Co ty na to?
Káááááámo, DnB je už predsa 8 rokov dead. To si ešte nepočul?

8, Ako si myslíš, že sa bude drum and bass uberať ďalej po trancových melódiách?
Myslím si, že je to vecou voľby každého, kto sa rozhodne hrať drum. Priznám sa, že mňa clown step” typu Pendulum moc nebere a mám rád v poslednom čase trochu mäkšie, ale dynamické veci, aj keĎ HC minulosť sa nedá úplne len tak hodiť za hlavu. Podľa mňa každý z podštýlov súčasného DnB, od liquid funku až po clown step má rovnakú šancu na život. Aj keĎ je pravda, že invenčnosť pri tých tvrdších veciach môže dospieť konca o trochu skôr.

9, Pohoda bola doteraz neodmysliteľne spätá s výstaviskom TMM v Trenčíne.
Toho roku však svoje miesto opustí. Bol si užz niekedy na letisku, kde sa bude konať?

Na letisku som ešte nebol, ale o podmienkach, aké tam budú, čo to viem.

10, Na záver teda prezdraĎ ešte nejaké novinky zo zákulisia, v čom je to iné a v čom rovnaké, letisko oproti Výstavisku TMM?

Ja len viem, že náš” stan bude dostatočne veľký, bude tam super zvuk a v stane bude drevená podlaha!!! Letisko ako také má pristávaciu plochu a okrem toho trávnatú plochu, ktorá je ale spevnená pre prípad, že by pršalo, nemalo by z toho byť úlpné oranisko…si myslím.

Text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*