Vypočuj si novinky od Ten Walls

Pár dní späť sme mali možnosť počuť krátky rozhovor s litovským house producentom Ten Walls na Ibiza Global Radio. Ten Walls vošiel do dejín svojim singlom Walking With Elephants, ktorý skončil na 2 priečke v UK Singles Chart. Ten Walls prezradil v rozhovore nielen čo to o svojich začiatkoch, ale pridal aj novinky z koncertu s národnou filharmóniou v Litve. Tento koncert sám mixoval a išlo údajne až o 129 rôznych nástrojov, ktoré dokopy nahral a nedávno vydal ako vinyl. Záznam z neho môžete vidieť tu.

Po Ten Walls sa od roku 2015, kedy mal tento homofóbny incident načas zľahla zem, boli sme preto zvedaví, čo má nové. Ak ste zvedaví rovnako ako my, vypočujte si rozhovor tu.

Ten Walls stihol ale aj turné, ktoré sme mali možnosť viddieť a napísali sme o ňom tu Ten Walls v pražskej Roxy a poprvé v ČR v rámci tour Equalized 29.4.2016 a najnovšie koncom mája dokončil remix pre projekt Afrodelic a ich track Weleli. Ide o pomalší housík s nabublanou 303 basovou linkou a africkým vokálom, ktorý mi skladbou pripomína Afroleft od Leftfield. Počúvaj tu…

Remixov má Ten Walls zjavne za sebou trochu viac, tak za všetky skúste aspoň tento track Paradise. Prípadne pozrite jeho Facebook stránku https://www.facebook.com/TenWalls

Plus pod vlastným menom vydal Lord of Fallen pod značkou Runemark – https://soundcloud.com/runemark

Ako 360stupňové videa predstavil aj svoj druhý album s názvom „Lights For The Dreams“. Album obsahuje deväť originálnych skladieb, každá z nich má svoj vlastný charakter a príbeh, ktorý sa má rozprávať. A sú zmiešané do jednej vyvíjajúcej sa cesty. Litovský skladateľ elektronickej hudby a živý umelec Marijus Adomaitis po celom svete, známy ako Ten Walls, vždy prinášal vysoko sofistikovaný zvuk a tentoraz to nie je nič iné. Ešte lepšie – rozmanitosť zvukových scenérií celého albumu prináša emócie naplnenia a necháva človeka niekde mimo tejto reality. Je to určite najvyšší bod tvorivosti, kde záleží na každom detaile, ako aj na celkovom obraze, od prekonaného využitia dnešných technológií po rafinované a koncepčné hľadisko. Pri použití menšieho množstva sa autorovi nejako darí dosiahnuť maximum a svojským spôsobom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*