Vec, Zverina, Hafner, DJ SKANK aj Lyrik H už otužujú, kto bude ďalší?

Leto je dávno preč, no slovenským hip hoperom to rozhodne neprekáža. Pred pár dňami boli v studenom jazere videní raperi Vec a Zverina. Často sa ukazuje v ľadových kúpeľov aj Lyrik H zo skupiny Zlokot. Dokonca aj DJ Skank z Leporelo Fm.

Hafner, Lyrik H

Čo tak láka týchto umelcov na otužovaní? Okrem toho, že táto disciplína v posledných rokoch skutočne v móde, posiluje imunitu, odolnosť a sľubuje pozitívny vplyv na psychiku.

DJ SKANK

V nemalej miere sa o jej popularizáciu pričinil práve Wim Hof, holandský atlet, prezývaný tiež ICEMAN, ktorý je džiteľom množstvo zápisov do Guinnessove knihy rekordov za plávanie pod ľadom, rekord bosého polmaratónu na ľade a snehu a pod. Viac o WimHofovi a jeho metóde ako bojuje s chladom nájdete aj tu https://www.wimhofmethod.com/

Ten cez dychové cvičenia ovládne telo a myseľ natoľko, že nahý sedí priamo na ľadej krihe a ani sa nezatrasie. Svoju metódu už školia aj na Slovensku dokonca certifikovaní ľudia poverení priamo WimHOfom. Jeden z nich https://www.martintham.sk/ organizuje pochody naháčov cez les, takže ak najbližšie stretnete na lyžovačke bandu pobehujúcu po snehu bez tričiek, bude jasné o koho ide.

Zverina, Vec

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*