Španielsko od júna povolí open air akcie s 800 tancujúcimi.

Dobrá správa dnes prišla z časopisu Mixmag, ktorý informoval, že Španielsko sa chystá meniť obmedzenia týkajúce sa kultúrnych podujatí. Podobne ako na Slovensku rozdelili zmeny na viac fáz, pričom v záverečnej tretej fáze od 8.6. sa by mali byť povolené open air akcie s 800 osobami.

Španielsko má od polovice marca zavedené veľmi prísne opatrenia týkajúce sa blokovania a umožnilo ľuďom opustiť svoje domovy, aby prvýkrát cvičili po siedmich týždňoch minulú sobotu 2. mája.

Zmiernenie uzamknutia zjavne znie ako dobrá správa pre španielsky priemysel hudobných udalostí, ale množstvo údajov z tohto odvetvia upozornilo na vážne obavy z plánov a uskutočniteľnosti udalostí, ktoré sa uskutočňujú, zatiaľ čo obmedzenia sa stále väčšinou uplatňujú.

„Masívne podujatia (festivaly aj koncerty) vláda neuvažuje. Poukazujú len na koncerty s maximálnym počtom 800 divákov. Pokles predaja lístkov o viac ako 95% za posledné dva mesiace spôsobuje, že tieto opatrenia sú ešte viac neživotaschopné. “

Španielske fázy sa rozdelili takto: Postupne sa od 11. mája otvoria vonkajšie priestory reštaurácií a barov s kapacitou 50%. Zároveň sa otvoria vnútorné priestory s kapacitou 90 a viac osôb pre 30 osôb, a podujatia pod šírym nebom môžu pojať až 200 osôb, ak všetci sedia a sú vzdialení. Druhá fáza by sa mala začať približne 25. mája, čo umožňuje vnútorným priestorom udržať tretinu svojej kapacity s maximálnym počtom 50 osôb a až 400 zúčastňovať sa na vonkajších vonkajších udalostiach. Po 8. júni krajina vstúpi do záverečnej fázy uvoľňovania plavebných komôr s vnútornými priestormi, ktoré môžu prevádzkovať jednu tretinu svojej kapacity s obmedzením na 80 osôb a až 800 osôb na vonkajších vonkajších udalostiach.

Hovorca španielskeho združenia promótorov APM povedal IQ: „Toto nie je dobrá správa, pretože väčšina organizátorov nebude môcť robiť svoje udalosti. V skutočnosti sa tieto zníženia kapacity nedajú uplatniť, pretože udalosti boli naplánované so všetkými nákladmi a príjmami už vypočítanými pred zavedením stavu poplachu.

V rozhovore pre IQ, riaditeľ medzinárodnej rezervácie v spoločnosti Ciffe’s Riff Productions Chris Ortiz, povedal: „Úprimne povedané, spôsob, akým bol prezentovaný, nás takmer bolí viac, ako pomáha, pretože len veľmi málo udalostí, ak vôbec nejaké, budú schopné vyhovieť.“

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*