Počúvaj Nu Spirit Bar house dj set od Dja Kineta

DJ Kinet

DJ Kinet namixoval v bratislavskom Nu Spirit bare house set.
Ten je miestami presiaknutý jazzom, funkom aj etnom, no deepová atmosféra a príjemné vokály každého naladia na nový pracovný týždeň. Počúvajte tu:

TRACKLIST:

1, MISSING SOUL – Across My Mind (Trinidadian Deep remix)
2, TKUMAH SADEEK – I Will Be There (Joe Claussel remix)
3,VIVIAN SESSOMS – No Greater Love (feat Casey Benjamin & Paradigm – & Loves Refrain Reprise)
4,TOMMASO CAPPELLATO – Fly (feat Nia Andrews – Alex Attias remix feat MdCL)
5, EPHEMERALS- Life Is Good (Titeknots remix)
6, FOLAMOUR – Y’all Right (thatmanmonkz 8 Minutes Of Funk remix)
7, MARQUIS HAWKES feat URSULA RUCKER – Don’t U (feat Ursula Rucker – Hawkes Club vocal)
8, IGOR B – Ponteio
9, 6TH BOROUGH PROJECT- Find Your Rhythm (Afrobad remix)
10, RAOUL K – Just In A Moment To Find A Way To Sun Day
11, RED AXES- Abidjan (feat Yakomin)

Prečítajte si aj náš starší rozhovor s Kinetom ešte z roku 2002, kde Kinet prezradí niečo o svojich začiatkoch a aj prečo a ako sa premenoval Budha Bar na Nu Spirit…

Ahoj Kinet. Toto je náš prvý spoločný rozhovor a zaujímali by ma aj okolnosti okolo začiatku tvojho djingu, ako a kedy k tomu prišlo a čo ťa k tomu priviedlo?

Som asi jeden z mála ľudí, ktorí sa Djingu začali venovať v pomerne požehnanom veku. Prvú platňu som si kúpil na záver roku 2000, keĎ mi už ťahalo na 30. Už predtým sme však s kamarátom Patrikom hrávali čo-to z cedečiek, dokonca aj v takom Cirkuse Barok, odkiaľ nás v lete 2000 po krátkom „angažmán“ vyhodili nespokojní majitelia. Vtedy sme totiž objavili to, čomu dnes hovorím nu jazz, a to jednoducho nezapadalo do dramaturgie ultrakomerčného podniku, akým „loĎ“ bola. Tento pre mňa úplne nový štýl ma pohltil, a tak som si začal takúto hudbu nakupovať. O chvíľu som však zistil, že väčšina hudby, ktorá sa mi páčila, vychádza najprv na platniach a až potom – možno – na cedečkach. A tak som prešiel na platne. A to množstvo dobrých vecí sa jednoducho nedá nehrať.

Tvoje meno sa spája hlavne s čajovňou Budha bar/Nu Spirit, do akej miery tu siahajú tvoje kompetencie? Si rezidentom alebo máš slovo aj pri programovej náplni tohoto podniku?

Zhodou okolností som sa nedávno stal spolumajiteľom tohto podniku, ale už predtým mi moji dnešní partneri Braňo s Romanom dali možnosť ovplyvňovať hudobný charakter Budha Baru. Takže, máš pravdu, som do značnej miery zodpovedný za to, čo sa u nás hrá. O našom hudobnom smerovaní svedčí, že Ďalšími rezidentami sú DJ Magalova, Koki a DeeM. V pondelok sa u nás hra o niečo klubovejšia hudba ako zvyčajne, raz mesačne je tu možné vidieť Benka a Martina Haberlanda.

Tvoja hudba by sa dala popísať ako easylistening ako by si ju opísal ty?

Napriek tomu, že nie som veľký znalec jazzového sveta, rad hrám veci, ktoré z neho čerpajú inšpiráciu. Moje obľúbené skladby musia mat niečo spoločné s jazzom, soulom, funkom, čí už to sú veci s housovým alebo viac čí menej kľukatým rytmom. Rovnako sa snažím neobmedzovať sa na súčasnú elektronickú hudbu, mojim cieľom je okrem iného aj vybudovať si kvalitný archív starých akustických kúskov. A určíte sa niečo z toho zmesti aj do škatuľky easy listening.

Čo takto vlastná produkcia, pracuješ na niečom aj v tomto smere?

To vonkoncom nie. Nemám na to čas – občianskym povolaním som korešpondent tlačovej agentúry Bloomberg News na Slovensku, a ani trpezlivosť. Každopádne, tvorbu vlastnej hudby by som nechal na talentovanejších ľudí.

Ľudia, ktorí ťa v hudbe najviac ovplyvnili, či ovplyvňujú?

Ešte donedávna bola najobľúbenejšia skupina všetkých dôb New Order, napokon stále si rad vypočujem dobrý 80s. Dnešným číslom jeden sú japonskí United Future Organization, málokto vie spojiť jazz s tanečnou hudbou tak prirodzene a precízne ako oni. A ešte by som spomenul Bebeho, ktorý mi ukázal, že komplikovaný nu jazz je predsa len hrateľný a mixovatelný a keĎ sa hra nahlas, tak sa naň dá dokonca celkom dobre tancovať.

Ktorá je tvoja najobľúbenejšia doska?
Vybral som tri albumy, ktoré do značnej miery určili moje smerovanie:

Jazztronik – Inner Flight LP (Counterpoint) – Ryota Nazaki alias Jazztronik vie ako skåbiť jazz s tanečnou hudbou. Na veciach od Jazztroniku ma fascinujú najmä do poslednej bodky prepracované aranžmány. Ich skladby sú dlhé, a napriek tomu poslucháča nenudia, pretože Mr. Nazaki stále prichádza s niečím novým.

UFO – 3rd Perspective LP (Talking Loud/Brownswood) – skvelá ukážka japonského špionážneho jazzu. Dokonale dychové party sa spájajú s programovanými bicími a inými vymoženosami dnešného štúdia.

Booggie Wesseltoft – Moving– (Jazzland) – nórsky jazzový klavirista, ktorý sa venuje tanečnej hudbe.

Neskôr v roku 2005 nám Kinet prezradil, prečo sa bude Budha bar premenovávať…

Takže prečo sa Budha bar bude premenovávať?
Buddha Bar je francúzska sieť reštaurácií, ktorá má zaregistrovanú ochrannú známku pre celú EU. Zmena mena v priebehu apríla je riešenie, ktoré vyhovuje obom stranám. Navyše, keď sa bar stáva známym a chodí k nám čoraz viac cudzincov, uvedomujeme si, že niektorí z nich k nám zablúdia práve preto, že Buddha Bar im niečo hovori. Nikto z nich sa síce neotočí, keď zistí, že namiesto snobského prostredia dorazili do undergroundu, ale nejaké prvotné nedorozumenie tam môže byť. Skratka, zmena mena je fair riešenie. Chcel by som zdôrazniť jednu vec: meníme názov, nie názor. Hudba a atmosféra zostane rovnaká, z baru sa však odstránia všetky prvky, ktoré evokujú východnú kultúru.

Tak tomu samozrejme rozumiem, ale nedalo sa upraviť tak, že by ste k názvu Budha bar iba niečo pridali?
Keď zmena mena, tak aj s prihliadnutím na moju predošlú odpoveď poriadna. Francúzski právnici by sa asi neuspojili s tvrdením, že Budha je v slovenčine s jedným ‘b’ , a tak je to úplne iné meno. Navyše si myslíme, že Nu Spirit dobre vystihuje atmosféru v našom bare. Už o pár dní bude nad barom naozaj visieť nový názov, hneď ako vyhodnotíme súťaž o nové logo. Od neho závisí aj podoba stránky, z ktorej by sme, mimochodom, časom chceli urobiť niečo ako skutočný portál o hudbe a iných veciach, ktoré môžu našich návštevníkov zaujímať.

Ďakujem za rozhovor

Fotky : Kinet Facebook profil

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*