Počúvaj živú selekciu nesmrteľných trekov od DJ Pico

Keď už retro tak poriadne. Dj Pico vytiahol svoj starší set z roku 2012, ktorý nahral naživo v bratislavskom klube Loft. Od deep house tu prechádza až progressive trance. Ako sám povedal, je to živá selekcia nesmrteľných trekov!

Dajte si ho tiež: Live at Codemusiq 2012 @LOFT! Bratislava

Kto je DJ Pico? V roku 2004 sme o ňom písali toto…

V roku 92 Začínal v bratislavskom klube Boccaccio po boku Tokyho a Petra Štofka, kde pôsobil vyše 3 rokov ako rezident. Od roku 1996 sa stal produkčným a Dj-om vtedy populárneho klubu 39. V tomto klube odštartovalo kariéru viacero už dnes známich Dj´s ktorým dal Pico možnos na sebarealizáciu. Na spoluprácu si prizval aj ešte vtedy neznámeho človeka s prezývkou Dj Antena a spoločne rozbehli ako prví na Slovensku klubový trance britského razenia, ktorému obaja ostali verní po dnes. V roku 1999 Pico zakladá klub IBIZA na Panenskej ulici v Bratislave. Klub si veľmi rýchlo získal popularitu svojím inovatívnym prístupom k elektronickej hudbe a zároveň Pico dostáva exkluzívnu ponuku od Funrádia na pravidelné živé prenosy z tohto klubu. Po ukončení existencie klubu Ibiza Pico usporadúva rôzne veľké aj malé parties a dostáva ponuky na hosovanie v rôznych kluboch na Slovensku a v čechách. V roku 2002 Pico pod hlavičkou svojej agentúry Ibiza promotion organizuje po prvý krát na slovensku najväčšiu akciu svojho druhu MORE CREAM! More Cream organizoval spoločne s britským megakoncernom CREAM (v čechách známeho ako aj festival Creamfields). Na tejto akcii Pico hraje po boku takých hviezd akými sú DJ SEB FONTAINE (BBC radio1, UK), Mike Monday (Ministry of Sound, Cream, UK) a DJ MOOSE (Oven Ready. UK).

V dnešnej dobe Pico hráva veľmi euforický a emotívny progresívny sound skôr amerického strihu. Jeho hranie silno ovplyvnila vlna pomalších, no omnoho inteligentnejších beatov a brejkov pochádzajúcich so subkultúry ktorá vychádza z rádia 931 na Miami v USA. Z Jeho setov plynú emócie a podstatne iné výrazové prvky s akými sa v súčasnosti môžete stretnú v kluboch na Slovensku.

Niekoľko obľúbených dj´s a autorov: Markus Schulz, Deep Dish, Gabriel and Dresden, Haverlík & Tkáč, G-Pal, Sander Kleinenberg, John Digweed, Underworld, Paul Oakenfold, Tiesto.

Niekoľko doležitých miest a parties na ktorých Pico hral: Citadela (Boby – Brno.cz), Ibiza Session (Charlies, Ba.sk) Blue (Perpetuum – Brno.cz), Industry55 (Prague.cz), Babylon (Brno.cz), Extreme (Bratislava, SK), (More Cream – Bratislava.sk). Akropola (Ružomberok.sk), Kráter (Bratislava, SK), Unique (Bratislava.sk), Live Club (More Cream, SK), Rados (Bratislava), Hlbočina (Bratislava), Ministry (Zvolen), klub Maxxx (Viedeň), TRIX (Fléda Brno), Rados FX (In Person s Judge Julesom)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*