Spôsobí Koronavírus koniec kultúry a masových akcií na Slovensku? Čo nato ľudia z fachu?

Včera sme avizovali, že kvôli Koronavirusu už zrušili slovenské koncerty Lola Marsch , americké Miami Winter Music Conference a Slovenská vláda zakázala všetky kultúrne podujatia. Ako poznačil Koronavirus kultúru na Slovensku sme sa pozreli cez Facebooky slovenských umelcov a ľudí z tohoto odvetvia.

V podstate všetci ohlasujú rušenie akcií a boja sa z čoho budú žiť. Niektorí už vyrátali aj straty a konštatovali, že sa situácia týka nielen umelcov, promotérov podujatí, ale aj dodávateľov techniky a ďalšieho personálu a ich rodín. Zdá sa, že tento problém zasiahne veľmi veľa ľudí a firiem….

Známy booker veľkých kapiel Juraj Cochec napríklad uviedol na svojom Facebook profile , že “kvôli Koronavirusu za posledných 4-5 dní prišli o cca 25-30k Euro.” Ísť malo najmä o zrušené a presunuté koncerty ako aj firemné akcie. Zrušené koncerty už ohlásil aj Jureš Líška so skupiny Fallgrapp. Uviedol, že už to zasahuje aj ich skupinu a rušia im hrania. Marek Bartovic pre zmenu avizuje prenájom techniky.

Mario Michna alias Dj Wychytawacs sa k veci postavil zodpovedne : “Akcie som všetky samozrejme zrušil do odvolania.” Dj Rafo z akcie Popular nabáda k držaniu sa rád odborníkov: “Nerozumiem zľahčovaniu situácie. Pri infekčnom ochorení ide o prevenciu viac ako kdekoľvek inde. Som organizátorom hudobných akcií a DJ. Skúsme sa držať rád odborníkov. Buďme zdraví!” Aj DJ a producent Tomas Bollo hovorí o prevencií :”Snažím sa zamerať na prevenciu. U doktora som nebol už 15 rokov.”

Lukáš Fila zo skupiny Korben Dallas nabáda ministra kultúry, aby vymyslel ako pomôcť všetkým horeuvedeným.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*