Hithit.com – Kde nájsť peniaze na vydanie albumu.

Kvalita si vyžaduje nielen čas, ale aj peniaze. Produkcia hudby v tomto smere nie je žiadnou výnimkou. Čas strávený tvorením nových pesničiek je vlastne iba začiatok dlhej cesty, ktorá pokračuje ich masteringom v štúdiu, lisovaním platní, tlačou obalov, logistika po predajniach, točenie videoklipu, prípadne reklama na Facebooku.

Na takéto aktivity aj ako “undergroundový” umelec potrebujete zopár tisíc s euro vo vačku. Ak ste sa zrovna nenarodili v rodine, tatko čaká, kedy môže nádejného umelca popostrčiť výplatou, treba hľadať alternatívy. Celkom zaujímavú cestu našiel Dalibor Kocian, exčlen skupiny Puding Pani Elvisovej a zároveň autor hudby vydávajúcej pod nickom Stroon. Na vydanie svojho nového albumu sa rozhodol osloviť široku masu prostredníctvom webstránky hithit.com

Hithit je česká Čo crowdfunding webstránka, ktorá spája kreatívnych ľudí s tými, ktorí sú ochotní ich podporiť. Umelci, dizajnéri, developeri, či iní kreatívni pracovníci si tak môžu splniť svoje sny.

Prebieha to nasledovne. Na stránku zadáte sumu, ktorú by ste chceli nazbierať a 1-45 dní koľko má zbierka trvať. Pridáte informácie o projekte a spustíte zbierku. Na stránke následne uvidíte koľko a akých ľudí vám poslalo peniaze, koľko ste spolu vyzbierali a koľko dní a eur ešte chýba do vysneného cieľa. Dokonca je tu možnosť si vybrať, či chceme podporiť projekt iba pre dobrý pocit, alebo chceme napríklad dostať za svoje peniaze napríklad tento album vo vinylovej alebo mp3 verzií.

Stroon v tomto smere nenechal nič na náhodu a napísal k zbierke príspevok, ktorý promuje zbierku. Ten následne pridal na svoju Facebook stránku a pridal aj svoj set.

Už dnes má Stroon polovicu peňazí vyzbieraných a zdá sa teda, že vydanie albumu je veľmi reálne. A čo vy? Máte tiež kreatívny projekt, na ktoré potrebujete peniaze? Čo takto skúsiť to cez hithit.com tiež?

Čo je to crowdfunding?

Odborníci hovoria, že prvým hromadným financovaním bola zbierka na české Národné divadlo. Áno, bola. Rolu vlasteneckej tlače, ktorá o nej šírila informácie, dnes plní internet, sociálne siete, blogy, e-maily. Crowdfunding, teda hromadné financovanie, otvára kreatívnym ľuďom doposiaľ zatvorené dvere. Nemusia sa zapredať, obchádzať takzvaných anjelských investorov, stačí vytvoriť nápaditú prezentáciu projektu a ďalej sa sústrediť na prácu.

Stroon Facebook stránka

Stroon Hithit stránka

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*