Bobsan vydal album

Prvý album vrakunského architekta, DJa a producenta Bobsana s názvom 40X20 – čítaj štyridsať krát dvadsať – vyšiel práve teraz, ako o tom informuje aj naše obľúbené Radio_FM. Názov Bobsan vysvetľuje dvojnásobným jubileom – počtom dožitých rokov a počtom rokov, ktorých sa venuje komponovaniu elektronickej tanečnej muzike. Album vychádza zatiaľ digitálne na všetkých streamovacích platformách a zároveň aj úplne zadarmo na soundcloude.

Na albume 40X20 si vypočujete 9 skladieb, ktoré sú akoby eklektickou multižánrovou zbierkou singlov. Žiadna nieje výplňovka a pritom sú za sebou zoradené tak, že sa to príjemne počúva.
Niektoré zo skladieb sú nám už známe – prehrmeli éterom rádia_FM, napríklad “É tudo nosso,” čo vyšlo na kompilácii Beatgarden 7 labelu Gergaz, alebo aktuálne “Rinccali”, ktoré je podľa zdrojov od Bobsana dosť Shazamovaným trackom.

Album 40X20 je hudobne sólovým počinom, ale na vytvorenie grafiky si Bobsan prizval ilustrátora a inovatívneho tatéra Quaida z Holman.tattoo, ktorý stojí za kresbou a vizuálnym konceptom obálky. Talentovaná fotografka Lenka Kandravá odfotila Bobsana ako podklad pre ručnú kresbu obálky albumu. A usmerňovanie čo do hudobnej-kompozičnej, zvukovej a aj vizuálnej stránky, čiže producentkou albumu je módna návrhárka Veronika Kostková.

Ešte k hudbe: Bobsanov album sa nedá priĺiš žánrovo zaradiť, pre všeobecného poslucháča to je alternatívna elektronická tanečná hudba. Pre zasvetenejších to je eklektický mix housemusic, postdubstepu, future bassu, wonky, reggaetonu a chillout music. Niekde medzi tanečným parketom a príjemnou hudbou na počúvanie. Čerešničkou na torte je posledná skladba, ktorá je remix Tlakovej Níže, s ktorého vydaním súhlasil Richard Müller. Tento remix je k dispozícii iba na soudcloude (https://soundcloud.com/bobsan) a bandcampe (https://bobsan.bandcamp.com/album/40×20)

linky na počúvanie:
https://distrokid.com/hyperfollow/bobsan/40×20-4

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*