Vypočuj si nového Galaghu

Svojim novým mixovaným setom nás dnes potešil legendárny slovenský DJ Galagha, ktorého poznáte aj z Rádia FM. Set je eklektický a nájdete v ňom pesničky od interpretov ako Toky /rumenige, Fallgrap, Y.o.r.x, z Lavagance, Fvlcrvm, Milosh, M.Bulwa,Whithe, Imre Kiss,Babka,Blame your Genes, Mentat, Outsiders,Keosz, Tomas Jirku,Red meat therapy,Nisiru, Makkatu. Ako ste správne pochopili a aj názov setu tomu napovedá, všetci sú slovenského pôvodu.

Predošlý čisto slovenský dj set znel takto:

Kto je Galagha?

I keď meno Galagha pozná asi každý, kto sa aspoň trošku zaujíma o elektronickú tanečnú scénu na Slovensku. Hrá od roku 1995. V tom istom roku začal pracovať ako DJ v rádiu Ragtime, kde pôsobil až do jeho zániku. Od mája roku 1999 sa spolu s Benkom podieľal na 3-hodinovej nedeľnej relácii Clublab na vlnách Fun Rádia, ktorej bol aj sám speakerom. Len tak mimochodom, Clublab v roku 2000 zvíťazil vo svojej kategógii v Czech Dance Music.

Od roku 1997 hráva spoločne s Gabom, ako Galagha & Gabanna. Obaja sú považovaní za “otcov” drum ‘n’ bassu na Slovensku. Začínal v rámci bookingu Bajkonur, kde sa objavoval na akciách tejto značky po celom Slovensku. Galagha, občianským menom Miloš Kočík, bol neskôr rezidentom kultového U.clubu, kde mal spoločne s Gabannom veľmi známu a vyhľadávanú párty s názvom Drumatique.

Po zmene majiteľa kultového sa G&G do Účka opäť vracajú, tenktokrát v podobe rezidentúry na párty BAMBATABASS. V septembri 2004 Galagherov Clublab ožíva na novom metropolitnom Sity Rádiu, aby o niekoľko mesiacov opäť skončil…:-( Vidieť ste ho mohli takmer na každom festivale na Slovensku, ale aj susedných Čechách. Tu si zahral po boku všetkých najväčšch hviezd štýlu drum and bass ako napr. Grooverider, Howie B, Ed Rush, Vegas (Bad Company), TeeBee, Danny C, Blame, Kemal, Paul B, Utah Jazz, Optical+ Rymetyme, Die, John B, JB, Spice, Raw Full, TrifeLife kru, Keaton, D Kay.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*