Dj Rafo má vonku nový obal vo Washingtone

Slovenský house dj Rafo vytvoril obal na vinyl pre americké vydavateľstvo Sol Power Sound. Rafo už roky okrem djingu, akcií a vlastnej odevnej značky Popular stíha aj grafické práce pre množstvo hudobných vydavateľstiev. V tomto čase je ich už deväť a všetky za hranicami Slovenska od španielskej Malorky po americký Washington. A že sa platniam s jeho obalmi darí, svedčí aj fakt, že jednu z jeho posledných prác Sammy Massamba označil renomovaný dj časopis Mixmag za skladbu mesiaca. Iný track Gamm od projektu Rahaan sa zase vyšplhala na tretiu priečku bestsellerov holandského vinyl eshopu Rushhour.

Rafo však nezaspal na vavríchoch a svedomito maká aj na svojom DJ renomé. Sám hovorí, že si sety pre internet pripravuje dopredu. Djing v klube a posluchový set na doma, či do auta sú preňho proste dve odlišné veci. Hranie naživo necháva viac spontánne a svoje parketové hitovky starostlivo stráži a nikdy nedáva do setov na internet;). Ako sám hovorí, šetrím si ich pre ľudí v klube 🙂 Vypočujte si jeho staršie sety tu.

Djing a grafika je časť jeho života a okrem obalov platní Rafo stíha aj plagáty na akcie, ktoré pravidelne zapĺňajú Bratislavu, Prahu, Antwerpy či Ljubljanu. Rafo urobil tiež vizuál pre Amsterdam Dance Event v rámci Lumnberjackacks party. Ale zabúdať nemôžeme ani na Popular, ktorý robí dobré meno nielen jemu, ale aj celému Slovensku. Nedávno sme v tričku Popular pristihli známeho holandského DJA San Proper v rámci online prenosu amsterdamského Red light rádia. Krátky nástrel toho, čo všetko Popular je, vidíte aj tu…

Aby toho nebolo málo, Rafo sa venuje aj produkovaniu hudby. Pomaly si pripravuje svoj Slowmotion Records (vinyl only) minilabel 🙂 Jeden z jeho posledných počinov si môžete vypočuť aj tu.

Čo teda na záver? Ak ste ešte o Rafovi a jeho práci nepočuli, tak odnes majte oči poriadne otvorené. A neplatí to len pre majiteľov hudobných vydavateľstiev. Sám som jeho tričkami obdaroval celú moju rodinu na vianoce a tešili sa teda veľmi 🙂 Milovníkom hudby ešte odporúčam jeho akcie. Kde ho môžete počuť najbližšie zistíte na ich Facebook stránke.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*